Darbs atvaļinājumā. Ko ievērot?

Pēc CV-Online Latvia veiktās aptaujas datiem, secināts, ka 51% aptaujāto atvaļinājuma laikā ir veikuši kādu darba uzdevumu. Ja atvaļinājuma laikā atbildi uz darba telefona zvaniem, regulāri pārskati e-pastu vai pat esi atgriezies darbā atvaļinājuma periodā, tad zini, ka tas neraksturo kvalitatīvu atpūtu. Kādus noteikumus ievērot atvaļinājuma laikā?

Nekādi e-pasti

Ja atvaļinājumā saņem e-pastu, tad parasti tas nozīmē, ka ir radusies kāda problēma, kuru vari novērst tikai Tu vai arī neviens cits nevēlas šo problēmu risināt (šis variants ir vairāk ticams). Abos gadījumos – Tev nevajadzētu vērt vaļā e-pastu, ja vien tur nav minēts vārdi “dzīvība vai nāve”. Ja Tev būtu nepieciešams atrasties darbā, tad Tu tur būtu. Bet Tu neesi, jo Tev ir atvaļinājums. Tāpēc noliec malā datoru, telefonu un aizmirsti par darba e-pastu. Sliktākajā gadījumā – Tev ar to būs jātiek galā, kad atgriezīsies.

Izmanto visu atvaļinājumu

Neviens Tevi neatlaidīs par to, ka izmanto sev pienākošos atpūtu. 2 brīvas dienas nav atvaļinājums. Dodies tajā vismaz uz nedēļu un pat nedomā šajās dienās apmeklēt darbu. Aptaujas dati rāda, ka iegriezties darbā vai pat atgriezties tajā no atvaļinājuma ir nācies 14% aptaujāto. Atceries, ka par nedošanos atvaļinājumā vai turpināšanu strādāt tā laikā, balvu vai uzslavas tāpat neviens nepiešķir.

Neienīsti atvaļinājumu

Neesi viens no tiem, kuri atvaļinājuma laikā sūdzas par to. Neizturies tā it kā atvaļinājums būtu sods. Ja tas reiz ir izplānots – tad izbaudi to! Nav iemesla, lai tu visu brīvo laiku īdētu, čīkstētu un gaustos par to, cik viss slikti. Kvalitatīva atpūta palīdzēs Tev darbā atgriezties produktīvākam un, iespējams, arī ar jaunām idejām.

“Nē” citiem darbiem

Viena lieta ir nelasīt e-pastus, bet tas iekļauj arī citus darbus, kas parasti neraksturo atpūtu. Centies neizmantot atvaļinājumu, lai izremontētu virtuvi vai sakoptu dārzu. Ja vien šis process patiešām Tev nešķiet relaksējošs – nedari to!

Nejūties vainīgs

Ja esi nolēmis par labu atvaļinājumam un esi apņēmies tiešām nestrādāt, tad galvenais – nejūties par to vainīgs! Atceries, ka atpūta ir Tev nepieciešama un ka kolēģi tiks bez Tevis galā. Ir jāiemācās uzticēties un paļauties, lai varētu pilnvērtīgi atpūsties.

 

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?