Darbs lielā vai tomēr mazākā uzņēmumā – ko labāk izvēlēties?

Darbs lielā vai tomēr mazākā uzņēmumā – ko labāk izvēlēties?

Meklējot jaunu darbu, mēs pievēršam uzmanību ne tikai darba sludinājumā minētajam amata nosaukumam, prasībām, atalgojumam un nozarei, ko pārstāv potenciālā darbavieta, bet arī pašam uzņēmumam, kas ir izsludinājis vakanci. Reizēm var rasties jautājums, kam labāk būtu dot priekšroku – darbam lielā vai tomēr labāk mazākā uzņēmumā? Atbildes uz šo jautājumu meklēsim turpinājumā!

Jebkuram darbam ir gan savi plusi, gan mīnusi. Līdzīgi ir arī ar dažāda lieluma uzņēmumiem. Darbam lielā uzņēmumā ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Tāpat arī darbam mazākā uzņēmumā. Aicinām apsvērt sekojošos aspektus, lai saprastu, kāda lieluma uzņēmums būtu atbilstošākā darbavieta tieši Tev.

Darbs lielā uzņēmumā

  • Priekšrocības

Darbs lielā uzņēmumā bieži vien nozīmē to, ka Tev ir iespēja kļūt par daļu no starptautiskas komandas. Liela daļa lielu uzņēmumu darbojas ne tikai lokāli, bet arī globāli. Tas var pavērt Tev plašākas izaugsmes iespējas un sniegt patiešām vērtīgu profesionālo pieredzi, ko smelties no citiem kolēģiem. Tāpat tā bieži ir iespēja strādāt uzņēmumā, kurš ir plaši pazīstams, jo laika gaitā ir nostiprinājis sava zīmola un produkcijas atpazīstamību. Tāpēc šāda darba pieredze noteikti būs labs papildinājums Tavam CV. Ja darbosies lielā uzņēmumā, tad, visticamāk, saņemsi arī dažādus papildu labumus, ko bieži vien mazāki uzņēmumi nevar piedāvāt objektīvu apstākļu dēļ.

  • Trūkumi

Taču darbam lielā uzņēmumā var būt arī savi trūkumi. Ja esi ambiciozs un vēlēsies savā darbā ieviest kādus jauninājumus, tas var izrādīties diezgan grūti sasniedzams mērķis. Mēs nesakām, ka tas ir neiespējami, taču noteikti, tas ir daudz grūtāk paveicams. Lielos uzņēmumos ir savas iestrādnes, pie kā visbiežāk nākas pieturēties. Tas attiecas, piemēram, uz darba laiku, korporatīvo stilu u.c. Tāpēc, strādājot lielā uzņēmumā, jārēķinās ar to, ka Tev nāksies pielāgoties lietām. Tāpat ļoti iespējams, ka Tu nemaz nezināsi visus savus kolēģus, jo tie būs simtiem. Līdz ar to savstarpējā komunikācija būs tikai formāla, un reizēm Tu vari justies tā, ka neviens nemaz Tevi nepazīst.

Darbs mazā uzņēmumā

  • Priekšrocības

Mazāks uzņēmums nozīmē to, ka tajā ir neliels skaits darbinieku. Un reizēm var būt, ka Tev būs plašāks darba pienākumu spektrs, nekā, ja Tu strādātu kādā lielā uzņēmumā. Tas nebūt nenozīmē, ka Tev būs pārlieku daudz darba uzdevumu, ar kuriem fiziski nav iespējams tikt galā. Drīzāk Tavos darba pienākumos ietilptu kāda viena vai divas papildu lietas, kas ir ārpus ierastā amata specifikas standarta. Šī būtu jāuztver kā lieliska iespēja, kas ļautu Tev pilnveidot vai apgūt jaunas prasmes. Un reizēm nestandarta uzdevumi neļauj ieslīgt rutīnā, tāpēc darbs Tev neliksies vienmuļš. Tāpat mazākos uzņēmumos var būt vieglāk sevi pierādīt, kā arī ātrāk redzēt sava darba tiešos rezultātus.

  • Trūkumi

Iepriekš minējām, ka mazākā uzņēmumā ir vieglāk tikt pamanītam, ja vēlies sevi pierādīt profesionāli. Taču reizēm gadās arī tā, ka mazā uzņēmumā nav plašu karjeras izaugsmes iespēju. Pat ja esi ļoti labs un perspektīvs darbinieks, Tev būtu gandrīz neiespējami saņemt paaugstinājumu, jo uzņēmumā vienkārši nav amata pozīciju, uz ko varētu kandidēt. Tāpat mazs darbinieku kolektīvs nozīmē to, ka visi ir cieši saistīti. Ja nu pēkšņi nespēsi atrast kopīgu valodu ar vienu vai vairākiem kolēģiem, tas var apgrūtināt ikdienas darbu.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?