Decembris ir diezgan darbīgs mēnesis. Gan tāpēc, ka paralēli darbam jāpagūst sagatavoties svētkiem, gan tāpēc, ka jāuzspēj visu izdarīt arī darbā, neskatoties uz brīvo dienu skaitu. Ko vajadzētu ņemt vērā, lai darbi būtu apdarīti, bet svētkus aizvadītu, nedomājot par darbu?
Pasaki paldies
Svētki ir laiks, kad vērts pateikt paldies gan kolēģiem, gan klientiem. Lai nebūtu sajūta, ka kāds nav apsveikts, sagatavo sarakstu ar sveicamajiem. Parūpējies par dāvanām sadarbības partneriem, apsveikuma kartīti (var arī elektronisku) klientiem vai īpašu paldies kolēģiem. Atskaties uz aizvadīto gadu un pasakies tiem, kuri ir bijuši daļa no uzņēmuma (vai taviem) panākumiem.
Ballītes
Ir kolektīvi, kas katru aizvadīto gadu atzīmē ar vairāk vai mazāk jestru Ziemassvētku ballīti.
Ja pasākums ir paredzēts dienā, kurai seko vēl viena darba diena, tad atceries saglabāt možu garu, lai nākamajā dienā vari gan atnākt uz darbu, gan arī pilnvērtīgi strādāt. Neskatoties uz to, cik ļoti mīli saviesīgus pasākumus un cik ciešās attiecībās esi ar kolēģiem, ņem vērā, ka arī darba pasākumos ir jāievēro zināma uzvedības etiķete.
Sliktas ziņas
Atkarībā no profesijas un nozares, kurā strādā, padomā, vai svētkos var kas atgadīties. Krīzes komunikācija, ražošanas apstāšanās, mājaslapas nobrukšana utt. – tās ir tikai dažas ķibeles, kas var uzrasties svētku laikā. Tāpēc sagatavo plānu, ko realizēsi gadījumā, ja kaut kas noies greizi.
Darbi, darbi, darbi
Svētki nav domāti, lai tos pavadītu cītīgi strādājot. Padomā, kurus darbiņus patiešām nepieciešams apdarīt līdz svētkiem, bet kuri var pagaidīt arī janvāri.
Ne visi atpūšas
Atceries, ka būs arī cilvēki, kuri svētkos strādās. Mums apkārt ir cilvēki, kuri šos svētkus neatzīmē vispār (piemēram, reliģisku apsvērumu dēļ), gan tādi, kuriem svētku laiks ir iespēja nopelnīt. Tāpēc neuzspied savu svētku prieku tiem, kuri strādā un neaizvaino viņus.