Kā rīkoties, ja saņemts negaidīts darba piedāvājums?

Kā rīkoties, ja saņemts negaidīts darba piedāvājums?

Ir lietas, kas var pārsteigt Tevi nesagatavotu – piemēram, darba piedāvājums situācijā, kad jau esi darba attiecībās un jaunu darbavietu nemaz aktīvi nemeklē. Kā tādā gadījumā labāk rīkoties un kam pievērst uzmanību? Par to turpinājumā.

Apdomā to, kā Tu jūties pašreizējā darbavietā

Godīga atbilde uz to, kā Tu jūties savā pašreizējā darbavietā, ir pats svarīgākais rādītājs, lai saprastu, kā rīkoties tālāk. Ja savā esošajā darbā jūties labi, esi novērtēts, joprojām apgūsti ko jaunu un redzi sev arī nākotnes izaugsmes iespējas, tad, iespējams, vēl nav pienācis laiks pārmaiņām. Taču, ja Tev šķiet, ka esošā amata pozīcija sevi savā ziņā ir izsmēlusi, Tu jau labu laiku profesionālā ziņā neiegūsti neko jaunu, un jaunas darba iespējas īstenībā rada Tevī lielu interesi, tad gan ir skaidrs – ir nepieciešams noskaidrot vairāk par šo jauno darba piedāvājumu.

Noskaidro – kādas priekšrocības piedāvā potenciālā darbavieta?

Ja esi apdomājis to, kā Tu jūties savā pašreizējā darbavietā, un esi nonācis pie secinājuma, ka, iespējams, patiešām ir pienācis laiks pārmaiņām, neaizmirsti apsvērt arī to, kādas priekšrocības potenciālais darba devējs var Tev piedāvāt. Padomā, kādus bonusus saņem esošajā darbavietā, un kas ir ietverts jaunajā darba piedāvājumā. Dažādiem bonusiem un priekšrocībām ir ļoti liela loma. Iespējams, Tavi esošie bonusi ir tik pievilcīgi, ka domas par darbavietas maiņu var kļūt mazāk aktuālas.

Vai konkrētā darbavieta garantē stabilitāti?

Jauns darba piedāvājums var būt aizraujošs notikums, un, iespējams, Tev tik tiešām ir nepieciešamas pārmaiņas. Taču atceries, darba tirgus mēdz būt mainīgs. Tāpēc pirms pieņem nozīmīgus lēmumus, izpēti informāciju, kas pieejama par Tavu potenciālo darbavietu. Ir svarīgi noskaidrot, vai amats jaunā uzņēmumā garantē Tev stabilitāti arī nākotnē. Mainīt savu esošo darbu stabilā uzņēmumā pret darbavietu, par kuras stabilitāti neesi pārliecināts, nav tā labākā doma.

Vai ir īstais laiks pārmaiņām?

Ja esi saņēmis jaunu darba piedāvājumu, ir nepieciešams apdomāt ne tikai savas profesionālās izaugsmes iespējas, bet arī to, kādi ir Tavi plāni ārpus darba. Ja esi plānojis realizēt kādus nozīmīgus notikumus, kas nav saistīti ar darbu, tad ir jāsaprot, kā jauna darba uzsākšana, var to ietekmēt. Galvenais ir būt pārliecinātam par to, ka jauns darbs, nepārņems visu Tavu dzīvi, un tā būs pozitīva pārmaiņa, kurai esi gatavs.

 

Ja esi saņēmis negaidītu darba piedāvājumu brīdī, kad jau esi darba attiecībās, ir rūpīgi jāizvērtē visi iepriekš minētie faktori, lai patiešām rastu atbildi, uz jautājumi, kā labāk rīkoties. Ja saproti, ka esi gatavs pārmaiņām, kas veicinās Tavu profesionālo izaugsmi, esi drošs, ka jaunā darbavieta ir stabila un var sniegt Tev vairāk, tad droši vari arī nopietni apsvērt šādas pārmaiņas. Taču, ja neesi pārliecināts par to, tad, visticamāk, vēl nav pienācis īstais brīdis ko mainīt.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?