Ko darīt, ja gadījusies slikta darba diena?

Ko darīt, ja gadījusies slikta darba diena?

Ir lietas, kas var gadīties mums visiem. Piemēram, slikta darba diena. Pat ja Tev ļoti patīk savs darbs, dažādi ārējie apstākļi var sabojāt Tavu noskaņojumu un, iespējams, arī profesionālo sniegumu. Taču tādos brīžos nevajag nodoties izmisumam. Esam sagatavojuši dažus ieteikumus, kas Tev varētu palīdzēt uzlabot šķietami neveiksmīgu darba dienu.

Kā rīkoties, ja diena liekas pavisam neizdevusies, taču Tavs darba laiks vēl nav beidzies?

1. Paņem pauzi. 

Pamēģini uz īsu brīdi atvilkt elpu no visiem aktuālajiem darbiem, lai saņemtu spēkus darba dienas turpinājumam. Ja ikdienā strādā birojā, sēžot pie darba galda, tad izkusties un aizej sev pagatavot tēju vai kafiju, varbūt pat palutini sevi ar kādu našķi. Uz brīdi novērsies no visiem ekrāniem un veicamajiem darbiem, lai vienkārši “izvēdinātu” galvu un atslābinātos.

2. Parunā ar kādu.

Atvēli dažas minūtes draudzīgai un pozitīvai sarunai ar kādu kolēģi. Ja ikdienā strādā no mājām, parunā ar kādu, kas atrodas Tev blakus vai piezvani kādam, ja tajā brīdī savā mājas birojā esi viens. Galvenais, lai saruna uz brīdi novirza domas no lietām, kas lika Tev satraukties, un uzlabo garastāvokli.

3. Izdali prioritātes un skaties uz priekšu.

Ja iemesls sliktajai darba dienai ir pārlieku lielais darāmo darbu saraksts, ir laiks rīkoties sekojoši – apstājies un izvērtē darāmo darbu prioritātes. Padomā, kādas lietas iespējams atlikt arī uz vēlāku laiku, jo tādas noteikti atradīsies. Svarīgi ir neļauties stresam un panikai, bet gan domāt ar vēsu prātu. Izdalot prioritātes, veiksmīgāk varēsi tikt galā ar uzdevumiem, kas kopumā palīdzēs uzlabot Tavu noskaņojumu un līdz ar to arī darba dienu.

Kā rīkoties, ja darba diena ir jau galā , un tā ir bijusi pavisam neveiksmīga?

1. Velti laiku atpūtai.

Pēc saspringtas darba dienas centies nedomāt par darbu un ar to saistītām lietām, bet gan atpūsties. Atceries, ka darba laiks ir paredzēts tam, lai veiktu savus darba pienākumus, bet brīvajā laikā Tev par darbu nu nemaz nevajadzētu domāt. Tāpēc tā vietā, lai pārdomātu sliktās darba dienas notikumus, labāk ir doties pastaigā, ieelpot svaigu gaisu, nodoties iemīļotiem hobijiem. Proti, darīt lietas, kas palīdz Tev emocionāli atpūsties.

2. Esi fiziski aktīvs.

Jebkura fiziska aktivitāte noteikti palīdzēs atgūties no neveiksmīgas darba dienas un justies labāk, it īpaši, ja tiks veikta ārā, svaigā gaisā. Reizēm var likties, ka jebkādai fiziskai aktivitātei ir grūti saņemties, bet atceries – kustības pozitīvi ietekmē ne tikai tavu veselību, bet arī noskaņojumu. Aktīva darbošanās palīdzēs atbrīvoties no dienas laikā uzkrātā stresa.

3. Palutini sevi.

Kāds ir visvienkāršākais un patīkamākais veids, kā atgūties no sliktas darba dienas? Pavisam vienkārši – iepriecini sevi! Nav svarīgi, vai tā ir relaksējoša vanna, gardas vakariņas, iemīļotais seriāls vai kas cits. Palutini sevi, darot to, kas Tev patiešām patīk. Tas noteikti palīdzēs uzlabot tavu noskaņojumu un sagatavoties jaunai darba dienai.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?