Ko noteikti noskaidrot pirms darba līguma parakstīšanas?

Ko noteikti noskaidrot pirms darba līguma parakstīšanas?

Tas noteikti ir iepriecinošs notikums, ja darba meklējumi ir rezultējušies ar saņemtu darba piedāvājumu. Taču tā vietā, lai uzreiz steigtos pie darba līguma parakstīšanas, ir svarīgi visu kārtīgi pārdomāt un noskaidrot atbildes uz vēl, iespējams, neatbildētiem jautājumiem. Tas ļaus Tev būt pilnībā informētam par gaidāmo un palīdzēs nākotnē izvairīties no nevēlamām situācijām.

Lai gan, visticamāk, atlases procesa gaitā ar visiem galvenajiem darba pienākumiem būsi jau iepazīstināts un visu svarīgāko informāciju gan par amatu, gan uzņēmumu kopumā būsi saņēmis, noteikti ir kārtīgi jāpārbauda darba līgumā minētais. Tas ļaus pieņemt pilnībā pārdomātu lēmumu. Tāpēc pirms darba līguma parakstīšanas noskaidro sekojošo. Un ja kāds līgumā minētais punkts saprotams vai neesi līdz galam ar kaut ko apmierināts, noteikti neklusē un uzdod jautājumus.

Kāds būs Tava amata nosaukums un pienākumi?

Pirmais, kam jāpievērš uzmanība – vai līgumā minētais amata nosaukums atbilst tam, uz ko sākotnēji pieteicies. Tam būtu jābūt korektam un saprotamam, kā arī jāatbilst Taviem gaidāmajiem darba pienākumiem. Tāpat ir ļoti svarīgi, kāds ir amata apraksts, jo tas raksturo to, kādi tad būs Tavi darba pienākumi. Savukārt darba pienākumiem jābūt pēc iespējas precīzāk noformulētiem, jo tas var ļaut izvairīties no neskaidrībām nākotnē. Ja nu kad kāds no Tevis vēlēsies sagaidīt lietas, par ko nemaz neesi atbildīgs.

Kāds būs Tavs atalgojums un citi labumi?

Pārliecinies, ka darba līgumā norādītais atalgojums ir tāds, kāds tika apspriests interviju laikā. Tāpat pārbaudi, vai līgumā ir minēts punkts par bonusu jeb mainīgo daļu, ja iepriekš ar darba devēju esat vienojušies, ka gadījumos, ka tiek sasniegti konkrēti izvirzīties mērķi, Tev tas pienāktos. Ja darba devējs piedāvā arī kādus citus labumus, piemēram, apmaksātu mobilā telefona rēķinu vai veselības apdrošināšanu, arī tam būtu jābūt norādītam darba līgumā.

Kāds būs Tavs darba laiks?

Visticamāk, tas, vai Tavs nākamais darbs būs pilnas vai nepilnas slodzes darbs, Tev būs jau skaidrs. Taču par sliktu nenāks arī šo punktu vēlreiz darba līgumā pārbaudīt. Neaizmirsti noskaidrot, vai, piemēram, virsstundas vai darbs nedēļas nogalēs uzņēmumā ir ierasta lieta. Ja tā, tad ir svarīgi saprast to, vai Tev tas ir pieņemami, un vai šīs virsstundas tiek apmaksātas. Tāpat noskaidro arī tādus jautājumus, kas saistīti ar atvaļinājumu un darba organizēšanu Tavas prombūtnes laikā. Ja darba devējs piedāvā hibrīda darba modeli, kad dažas dienas nedēļā Tev būtu iespēja strādāt attālināti, noskaidro arī visas detaļas, kas saistītas ar šo.

Kādi ir iespējamie ierobežojumi?

Pirms paraksti darba līgumu, ir vērts arī padomāt par to, kādi varētu būt Tavi potenciālie nākotnes plāni. Noskaidro, kādi būtu ierobežojumi gadījumā, ja Tu izlemtu pārtraukt darba attiecības. Ļoti bieži darba devēji līgumā iekļauj punktu, kas saistīts ar pāriešanu pie konkurentiem. Tas nozīmē, ka kādu noteiktu laiku periodu, Tu nevarētu uzsākt darbu uzņēmumā, kas ir tiešais konkurents Tavai iepriekšējai darbavietai. Pārliecinies, ka šie minētie ierobežojumi ir saprātīgi un kopumā pārlieku neierobežos Tavas nākotnes karjeras iespējas.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?