Ukraiņiem piemērotas vakances – kas darba devējiem būtu jāņem vērā?

Ukraiņiem piemērotas vakances – kas darba devējiem būtu jāņem vērā?

Darba sludinājumu portālā “CV.lv” darba devējiem tiek piedāvāta iespēja īpaši izcelt tās vakances, kas būtu piemērotas ne tikai vietējiem darba ņēmējiem, bet arī Ukrainas civiliedzīvotājiem. Kas būtu jāņem vērā, ja Jūs kā darba devējs esat gatavs nodarbināt ukraiņus? To noskaidrosim turpinājumā!

Ja Jūsu uzņēmumā ir aktuālas vakances, kurām aicināti pieteikties Ukrainas pilsoņi, kas šobrīd atrodas Latvijā, kā arī tie, kas meklē attālinātā darba iespējas, tad darba sludinājumu portālā “CV.lv” šādu vakanci ir iespējams īpaši izcelt. Izvēloties šo opciju, pie darba sludinājuma būs redzama piespraude “Приймаємо українців” ar Ukrainas karodziņu, kas nozīmē, ka konkrētajai vakancei aicināti pieteikties ne tikai vietējie darba meklētāji, bet arī ukraiņi. Tāpat visas aktuālās vakances, kas atzīmētas, kā ukraiņiem piemērotas, tiek apkopotas un ir atrodamas atsevišķā sadaļā “Приймаємо українців, mājaslapas galvenajā izvēlnē.

Ja Jūs kā darba devējs esat gatavs nodarbināt ne tikai vietējos darba meklētājus, bet arī ukraiņus, tad būtu jāatceras, ka šādus darba sludinājumus labāk tomēr būtu personalizēt un atbilstoši noformēt. Tāpēc iesakām ņemt vērā sekojošo:

Pievērsiet uzmanību valodai, kādā darba sludinājums tiek sagatavots

Ņemiet vērā, ka ukraiņu darba meklētāji savu potenciālo darbavietu var mēģināt meklēt patstāvīgi, bez vietējo iedzīvotāju vai iestāžu palīdzības. Tāpēc būtu ieteicams padomāt, vai konkrētā vakance un tās saturs ukraiņiem būs saprotams. Ja plānojat vakanci publicēt tikai latviešu valodā, tad apsveriet iespēju šo sludinājumu ievietot teksta veidā. Šādi darba meklētājam, kurš nepārvalda latviešu valodu, būs iespēja pašam pārtulkot konkrētās vakances saturu sev saprotamā valodā, izmantojot online vidē atrodamos rīkus. Ja ir tāda iespēja, tad darba sludinājumu būtu ieteicams publicēt kādā no svešvalodām, kas ukraiņiem varētu būs saprotama, piemēram, angļu vai ukraiņu valodā. Ja uzņēmums būs izvēlējies publicēt vakanci ukraiņu valodā, tad pastāv iespēja, ka var tikt piešķirta bezmaksas sludinājuma izvietošana latviešu valodā, veicot individuālu novērtējumu.

Pievērsiet uzmanību prasībām, kas tiek izvirzītas kandidātiem

Objektīvi izvērtējiet, vai konkrētās prasības, kuras kā darba devējs esat norādījis darba sludinājumā, būtu korekti attiecināmas tieši uz ukraiņu darba meklētājiem. Tas attiecas, piemēram, uz valodas zināšanām. Ja darba sludinājumā, būsiet norādījuši, ka nepieciešamas obligātas latviešu valodas zināšanas, tad, visticamāk, ukraiņu darba meklētāji, kuriem šo zināšanu nav, uz konkrēto vakanci nepieteiksies. Ja izvēlaties darba sludinājumu atzīmēt, kā arī ukraiņiem piemērotu, tad pārliecinieties, ka tajā norādītā informācija par nepieciešamajām prasmēm ir objektīva un korekta attiecībā uz ukraiņu darba meklētājiem.

Apdomājiet, vai ir kādi papildu labumi, ko Jūs esat gatavi piedāvāt

Papildus ierastajām lietām, kas tiek piedāvātas vietējiem darba meklētājiem, iespējams, ir vēl kas tāds, ko Jūs kā darba devējs esat gatavs nodrošināt ukraiņu darba ņēmējiem, ja tas būtu nepieciešams (piemēram, atbalsts pastāvīgas dzīvesvietas atrašanā, nodrošināta bērnu istaba gadījumā, ja ir tāda vajadzība u.c.). Ja Jūs plānojat pievērst īpašu uzmanību tam, lai darba ņēmējs no Ukrainas pēc iespējas ātrāk varētu iejusties uzņēmuma kolektīvā, neaizmirstiet norādīt šo informāciju.

Izceliet informāciju par to, ja darbs ir veicams attālināti

Noteikti uzsveriet darba sludinājumā faktu par attālinātā darba iespēju, ja konkrētais darbs ir veicams attālināti. Šāda detaļa būs ļoti svarīga tiem ukraiņu darba ņēmējiem, kuri ir aktīvos darba meklējumos, taču šobrīd neatrodas Latvijā, un, iespējams, arī tiem, kuri atrodas šeit uz vietas. Ja darba specifika to atļauj, un Jūs kā darba devējs esat gatavs šādam sadarbības modelim, norādiet to vakancē, kuru plānojat publicēt.

 

#StandWithUkraine

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?