Ziemassvētku aktivitātes birojā ir lielisks veids kā ne tikai radīt svētku noskaņu, bet arī veicināt komandas garu. Aktivitātes var variēt no klasiskajām “Secret Santa” adaptācijām, biroja rotāšanas līdz dažādām spēlēm, konkursiem un aizraujošām svētku ballēm. Tas ļaus radīt pozitīvu atmosfēru un iepriecināt darbiniekus. To kādas aktivitātes izvēlēties ir atkarīgas gan no tā, kāds ir kolektīvs, gan no finansiālajām iespējām. Šoreiz aplūkosim dažās svētku aktivitātes, kuras varat rīkot paši.
Konkursi, viktorīna un sacensību gars
Lai svētkus padarītu interesantākus var piešķilt tiem uguntiņu ar veselīgu sacensību garu, rīkojot konkursus un viktorīnas. To var darīt gan individuāli, gan komandās. Lūk, pāris idejas.
Kāpēc gan rotājot biroju, ierobežot sevi tikai ar vienu eglīti, ja biroju var izrotāt ar vairākām mazām eglītēm, padarot telpas par īstu Ziemassvētku pasaku? It īpaši, ja eglīšu rotāšanu var pārvērst par aizraujošu svētku konkursu. Tam būs nepieciešamas vairākas maza izmēra mākslīgās vai īstās egles, dažādi rotājumi un pašu vēlmēm pielāgoti noteikumi. Atkarībā no kolektīva lieluma, varat izlozēt komandas vai darboties individuāli. Aktivitātes galvenais uzdevums ir izrotāt eglīti. Savukārt, lai procesu padarītu interesantāku, varat izveidot īpašus noteikumus un nominācijas. Piemēram, eglīti drīkst izrotāt ar tikai birojā atrodamām lietām, eglītei ir jāpiešķir stāsts, kas saistīts ar uzņēmumu. Varbūt varat katrai komandai piešķirt konkrētu tematiku, kādā ir jāizrotā egle. Pēc rotāšanas varat veikt eglīšu prezentēšanu un balsošanu, piemēram, par visskaistāk izrotāto egli. Iespējams, ka varat piešķirt atsevišķas nominācijas – radošākā pieeja, eglīte, pie kuras var attapties pēc ballītes un citas. Neaizmirstat arī par nelielām balvām konkursa uzvarētājiem.
Līdzīgu konceptu varat pielietot arī veidojot piparkūku namiņus, egļu rotājumus, izrotājot savu darba vietu un citos līdzīgos uzdevumos.
Viktorīnas darbinieku pasākumos ir kļuvušas jau par klasiku, bet kā mēs zinām, klasiskas lietas nezaudē savu vērtību. Ja ne galvenais vakara notikums, tad viktorīna var būt foršs pienesums citām svētku aktivitātēm. Viktorīnu var veidot gan tikai par svētku tematiku, gan piejaukt klāt jautājumus, kas saistīti ar ikdienas darba dzīvi, lielākajiem gada notikumiem un vispārīgam lietām. Lai viktorīna būtu interesantāka iekļauj dažāda veida jautājums, ne tikai klasiskos jautājumus ar atbilžu variantiem, bet, piemēram, lieciet klausīties un atpazīt dziesmas, atpazīt filmas pēc video, turpināt slavenus izteicienus utt.
Kolēģu iepriecināšana
Kolēģus var iepriecināt katru dienu, bet svētkos to var padarīt par kaut ko īpašāku, jo kuram gan nepatīk tikt pozitīvi pārsteigtam. Lai pārsteigtu viens otru varat organizēt “Secret Santa”, izlozējot kolēģu vārdus un sagatavojot nelielas svētku dāvaniņas. Lai uzdevums būtu interesantāks, varat sagatavot dažādas mīklas un uzdevumus, kas ir jāizpilda, lai saņemtu savu pārsteigumu. Lai atvieglotu dāvanu iegādi, pirms kolēģu vārdu izlozes, pie saviem vārdiem pierakstiet vairākus atslēgvārdus vai norādes, kas ir tā lietas, ko jūs vēlētos saņemt. Piemēram, ja esat vietējo ražojumu cienītājs, varat pierakstīt – ražots Latvijā, amatnieku darinājumi, gardumi. Šādā veidā atvieglosiet gan kolēģa uzdevumu, gan saņemsiet to, kas jums patīk.
Ja slepenā dāvanu apmaiņa šķiet jau pārāk ierasta un garlaicīga, varat viens otru pārsteigt ar darba vietas izdekorēšanu. Izlozējiet kolēģu vārdus un neatklājot viens otram, brīdī, kad tas iespējams, izrotājat kolēģa darba vietu svētku noskaņās un atstājiet uz galda kādu mazu pārsteigumu, piemēram, svētku gardumu, karsto šokolādes dzērienu, kartīti ar novēlējumu un komplimentu vai jebkuru citu lietu, ko sirds kāro. Tādā veidā ne tikai iepriecināsiet viens otru, bet arī radīsiet svētku noskaņu.
Nelielu rotaļīgumu un iespējams bērnības atmiņas var ataust Ziemassvētku zeķu piepildīšana ar dažādiem labumiem. Sagatavojiet un sakariniet Ziemassvētku zeķes, izlozējiet kolēģi, kura zeķi pildīsiet un visa kolektīva starpā, vienojieties par to cik bieži un līdz kādai vērtībai zeķē kaut kas ir jāieliek. Lai būtu interesantāk, neaprobežojaties tikai ar dažādiem gardumiem, bet varat arī zeķes pildīt ar darba ikdienai un personīgajai dzīvei noderīgiem nieciņiem, ja tiešam zināt, ka konkrētajam cilvēkam tie varētu būt noderīgi. Ja gribat pievienot papildus sirsnību, līdz ar citiem labumiem, ievietojat zeķē arī kartītes, piemēram, ar novēlējumiem, komplimentiem, paldies vārdiem, labākajām atmiņām, foršākajām kolēģa rakstura īpašībām un citām pozitīvām lietām. Varat vienoties, ka pa kādam labam vārdam ir jāiemet arī citu kolēģu zeķēs, ne tikai sevis izlozētajam.
Lai svētku atzīmēšanas vakarā tiktu pie savas zeķes, varat dot dažādus uzdevumus, piemēram, atminēt mīklu, pastāstīt bērnības smieklīgāko blēņu, uzsaukt tostu kolēģiem utt.
Labdarība
Ziemassvētku laikā mēs vairāk pievēršam uzmanību labdarībai un kāpēc gan tai nepievērsties kopā ar saviem darba biedriem. Piedalīšanās dažādās labdarības aktivitātes var būt lieliska kopīga svētku aktivitāte ar mērķi sagatavot svētku dāvanas bērnu nama bērniem, trūcīgajām ģimenēm, pansionātu un sociālo namu iemītniekiem, dzīvnieku patversmēm, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Varat vākt ziedojumus mēneša ietvaros vai kopīgi doties iepirkties, lai pēc tam pozitīvā atmosfērā iesaiņotu un sagatavotu dāvanas. Lai dāvanu iesaiņošanas process būtu patīkamāks, sagatavojiet nelielu uzkodu galdu un uzslēdziet fonā svētku mūziku vai Ziemassvētku filmu. Būsiet ne vien izdarījuši ļoti labu darbu, bet arī pavadījuši laiku kopā ārpus ikdienas darbiem.