10 vārdi un frāzes, kuru lietojums CV visbiežāk tiek pārspīlēts

Mēs katrs kaut reizi esam lietojuši kādu rupju vai nevēlamu vārdu. Parasti cenšamies izvērtēt situāciju, vietu un laiku, kad tas ir pieļaujams un kad nē. Tomēr reizēm gadās ko pateikt, iekams tas ir pārdomāts.
Kad runa ir par CV sastādīšanu, mums ir dota lieliska iespēja IEPRIEKŠ rūpīgi pārdomāt katru lietoto vārdu un apgalvojumu, ko ierakstīt attiecīgajā sadaļā. Šoreiz apskatīsim personīgo īpašību sadaļu un tajā visbiežāk sastopamās, sevi raksturojošās īpašības, kas nereti tiek minētas stereotipu un klišejisku priekšstatu iespaidā.
Ja gadījumā Tavs CV sastāv no zemāk uzskaitītajiem vārdiem un frāzēm, iesakām to pārskatīt, un varbūt ir sadaļas, ko iespējams uzlabot.

Perfekcionists

Tu nevari gluži vienkārši apgalvot, ka esi orientēts uz sīkumiem. Tā vietā ieteicams izcelt tās īpašības, kas norādīs, ka pievērs uzmanību arī detaļām. Tai skaitā norādīt, ka proti sadalīt pienākumus atsevišķos uzdevumos un panākt kopēju rezultātu. Var, piemēram, minēt, ka esi precīzs. Savukārt intervētājam pārrunās vari aprakstīt piemērus, kā šī īpašība ir palīdzējusi Tavam esošajam vai palīdzēs potenciālajam darba devējam.

Pārliecinoši sasniegumi

Vai Tu zini kādu, kuram sasniegumi ir bijuši nepārliecinoši? Tā ir frāze bez nozīmes. Tā vietā iesakām koncentrēties uz tāda CV sastādīšanu, kas pats par sevi neapšaubāmi norāda, ka esi atbilstošākais kandidāts. Pie katras no darba vietām ieteicams norādīt uzticētos darba pienākumus un, ja ir ko piebilst par sasniegumiem, tad uzrakstīt, ko esi paveicis šī uzņēmuma labā.

Komandas spēlētājs

Labi, ka to norādīji. Pretējā gadījumā rastos iespaids, ka nespēj adekvāti uzvesties komandā. Nopietni – tiem, kas vēlas strādāt korporatīvā vidē, ir pašsaprotami, ka būs iespēja un nāksies sadarboties vismaz ar kolēģiem. Nav nepieciešamības atsevišķi šo īpašību uzsvērt. Taču, gatavojoties intervijai, noteikti vari minēt kādu piemēru un pastāstīt kā veiksmīgi esi sadarbojies, strādājot komandā.
job

„Outside-of-the-box”

Veiksmīgāk būtu vienā teikumā aprakstīt, ko Tu saproti ar domāšanu „outside-of-the-box” un kā tieši tas izpaužas (tas katram gadījumam, lai neradītu aizdomas, ka vari ko nodarīt, piemēram, intervētājam pārrunu laikā). Var norādīt arī saprotamā valodā, piemēram, radošs, apveltīts ar iniciatīvu.

Atbildīgs

Tas, protams, ir ļoti labi. Atbildīgi darbinieki ir zelta vērti. Tomēr vēl labāk un skaidrāk būtu, ja Tu savā CV ietu vienu soli tālāk un atbildētu uz „un tad?” daļu jeb minētu, par kādiem darbiem un pienākumiem esi bijis atbildīgs un cik patstāvīgi esi tos paveicis.

Disciplinēts

Vai ar to jāsaprot, ka no rīta ieradīsies darbā un strādāsi līdz darba dienas beigām? Vai varbūt, ka neguli birojā? Ja vēlies to uzsvērt, vari minēt, piemēram, spēju organizēt savu darba laiku, punktualitāti.

Mērķtiecīgs

Te īsti nav svarīgi, kādā profesijā Tu šobrīd strādā vai uz kādu vakanci vēlies kandidēt. Šo īpašību var arī izdzēst no CV, tā kā tas par Tevi veidos priekšstatu kā par augstprātīgu un pārlieku pašpārliecinātu personību. Praktiskāk būtu vēlāk, intervijā, par šo īpašību dalīties īsā piemērā – kā Tu izdomāji risinājumu situācijai, kas veiksmīgi palīdzēja iesaistītajām pusēm. Pieredze liecina, ka, sastopot tādu cilvēku klātienē, atklājās kas gluži pretējs.

Esmu gatavs smagi strādāt

Labi, ka pieminēji. Citādi potenciālais darba devējs būtu pārliecināts, ka Tu esi slinks un dzīvo tikai nedēļas nogalēm. Ieteicams rakstīt, ka esi uzņēmīgs, izdarīgs un/ vai spēj strādāt dinamiskos darba apstākļos.

Patstāvīgs

Jau atkal – ja tas patiešām ir nepieciešams, pamēģini izcelt tās īpašības, kas ļautu saprast, kā Tavas rakstura iezīmes ir palīdzējušas darba devējam.

Proaktīvs

Vēl viens vārds bez nozīmes. Vai, Tavuprāt, intervētājs pārrunu laikā testēs, cik Tu esi aktīvs? Diez vai. Labāk apraksti to gadījumu, kad, pateicoties Tavai iesaistei, uzņēmumam izdevās sasniegt pozitīvu rezultātu (ne vairāk kā vienā teikumā). Ja Tu plāno pieteikties, piemēram, aktīvās pārdošanas vakancei, tad vari sevi raksturot kā aktīvu, taču citos gadījumos, pastāv risks, ka vari sabiedēt darba devēju ar savu pārāk lielo aktivitāti.

Un noslēgumā. Nav ieteicams sūtīt CV, kas sastāv no visa tā paša, kas ir visos citos CV. Tas neradīs vēlamo rezultātu. Tev ir jāatvieglo CV izskatītāja uzdevums, pēc iespējas īsā laikā savienojot potenciālā darba devēja „Te ir tas, kas man vajadzīgs” ar savu „Te ir tas, ko varu piedāvāt”. Viss pārējais ir liekvārdība, kas CV izskatīšanu padara par garu un nogurdinošu procesu.

Sastādot CV, mini tikai tās īpašības, kas Tev patiešām piemīt, un tikai tajā gadījumā, ja tās ir nepieciešamas konkrētajam amatam, uz kuru vēlies pretendēt. Īsi un koncentrēti dalies savā pieredzē. Tādejādi paaugstināsi iespēju tikties klātienē un pārliecināt darba devēju par atbilstību amatam.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?