CV veidošanas rīki

CV veidošana

Lai CV veidošana nesagādātu galvas sāpēs, mūsdienās ir pieejami daudz un dažādi automatizēti CV veidošanas rīki, kas dzīves gājuma noformēšanu padara daudz vienkāršāku. Ja esi kādreiz veidojis CV, tad zini, ka tas varbūt visai laikietilpīgs process, jo ir ne tikai jāpiedomā pie tā satura, bet arī vizuālā noformējuma. 

Pirms ķeries pie dzīves gājuma izveides,  izvērtē kāds noformējums – standarta vai radošs – būs piemērotāks tava amata pozīcijai un nozarei, kurā vēlies strādāt.

Europass

Ja esi veidojis CV jau iepriekš, tad iespējams, ka Tev jau ir pazīstama platforma Europass, kas bija visai populāra CV veidošanas vietne vairākus gadus atpakaļ. Europass sniedz tev iespēju aizpildīt laukus ar nepieciešamo informāciju, pēc kuras automātiski tiek noformēts CV. Izvērtē, kurus no piedāvātajiem laukiem aizpildīt un kādu informāciju iekļaut. Platformā tiek piedāvātas dažādas pozīcijas, to skaitā sociālo tīklu konti un politiskās darbības, kuru iekļaušana savā CV būtu rūpīgi jāizvērtē. Neizmirsti, ka CV ir jāiekļauj pati svarīgākā informācija un tam nevajadzētu būtu garākam par pusotru lapu.

Canva

Canva, kas ir plaši pazīstama radošo nozaru pārstāvjiem, sniedz iespēju izveidot dažāda veida dizaina materiālus, bez padziļinātām programmu zināšanām. Canva CV veidošanai būs vairāk piemērota darba ņēmējiem, kas pretendē uz kādu no radošajiem amatiem. Tā sniedz iespēju ne tikai izveidot piesaistošāku CV, bet arī parādīt savas radošās spējas un prasmes darboties ar dizaina programmām. Canva sniedz iespēju izmantot gatavas veidnes, kuras ir veidojoši citi lietotāji, pielāgojot tās savām vajadzībām. CV veidnes var atrast ar meklētāja palīdzību, tajā vienkārši ierakstot vārdu “CV” vai “Resume”. Ja vēlies īpaši izcelties, tad noteikti vari veidot CV no pašiem pamatiem, kas būs laikietilpīgāks process un prasīs vairāk manuāla darba.

Tiešsaistes CV veidotāji

Ierakstot google vārdus CV veidotājs, tiek piedāvātas dažādas mājaslapas un platformas, kā latviešu, tā angļu un citās valodās, piemēram, cvlite.lv, manscv.lv, resume.io un citas. Šāda veida platformas darbojas līdzīgi kā Europass. Piedāvāto veidņu un noformējumu klāsts katrai vietnei var būt visai atšķirīgs, līdz ar to kopumā dizaina iespējas un variācijas ir visai plašas. Viens no lielākajiem plusiem šādu platformu izmantošanai ir ne tikai tas, ka CV vari izveidot vien nieka 10 līdz 15 minūtēs, bet ņemot vērā dizaina un krāsu variācijas iespējas, pieskaņot savam personīgajam zīmolam. Izmantojot šāda veida mājaslapas, ņem vērā, ka CV veidošanai var būt gan bezmaksas, gan maksas versija. Tām ir atšķirīgas dizaina iespējas un maksimālais CV skaits, kurus iespējams izveidot mēneša laikā.

CV.lv datubāze

Viens no veidiem, kā nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu, ir veidot savu CV darba sludinājumu portālos, piemēram, CV.lv. CV veidošana ir ne tikai ātra un ērta, bet tas tiek arī saglabāts datubāzē. Ko tas nozīmē? Brīdi, kad vēlēsies pieteikties kādai no piedāvātajām vakancēm attiecīgajā sludinājumu portālā, tas būs izdarāms daudz ātrāk un vienkāršāk. Tavu CV varēs redzēt potenciālie darba devēji un personāla atlases speciālisti, kas, iespējams, pamatojoties uz tavu CV, uzrunās tevi paši. Vēl viena priekšrocība glabājot savu CV datubāzē ir tas, ka jebkurā brīdī tu to vari atjaunot un izmainīt tajā esošo informāciju.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?