Standarta vai radošs? Kāds CV ir atbilstošāks?

Esot jauna darba meklējumos, svarīgi ir nodrošināties gan ar pārliecinošu motivācijas vēstuli, gan piemērotu CV. Katrs no mums vēlas būt unikāls, tāpēc arī nereti redzam košus, krāsainus un, būsim godīgi, arī pārspīlētus CV. Piekrītam, ka Tavam CV ir jābūt piesaistošam, bet tikpat lielā mērā tam jābūt pārskatāmam un jāizceļ Tavas prasmes un pieredze. Kādos gadījumos veidot standarta un kādos gadījumos netradicionālu CV?

Kādam darbam piesakies?

Finanšu institūcija, pašvaldības iestāde vai juristu birojs? Iespējams, šādos gadījumos centies ierobežot savu radošo pusi un pieturēties pie standarta CV. Attiecīga industrija prasa noteiktu etiķeti – tas attiecas arī uz Tavu CV.
Radoši dzīves gājumi nav domāti visiem. Tomēr, ja pretendē uz grafiskā dizainera, reklāmas projektu vadītāja vai kādas galerijas darbinieka amatu – vari droši piesaistīt uzmanību ar mazliet citādāku pieteikumu.

Tradicionāls CV

Veidojot standarta CV, nav viena konkrēta parauga, pēc kura vadīties. Tomēr ir pāris vadlīnijas, kas raksturo šādu CV, kā, piemēram, minimāls krāsu un ikonu daudzums, izklāsts tajā ir secīgs, to ir viegli uztvert un tas sniedz galveno informāciju darba devējam.
Lai arī standarta CV varētu neizcelties pārējo pretendentu vidū, radoši pieteikumi mēdz kaitināt personāla atlases speciālistus un darba devējus. Tāpēc pirms veidot CV, padomā par industriju, kurā darbojas potenciālais darba devējs un to, cik veiksmīgi spēsi izveidot radošu CV. Iespējams, mazāk ir vairāk un Tava veiksmes atslēga ir pieturēšanās pie standarta šablona.
Ja esi nolēmis veidot standarta CV, tad tā paraugu vari aplūkot šeit!

Radošs CV

Ja nozare, kurā plāno strādāt, arī ikdienā pieprasa būt radošam, tad ideja par netradicionālu CV, iespējams, nemaz nav tik slikta.
Šāds CV var uzsvērt Tavas stiprās puses. Piemēram, ja esi grafiskais dizainers – CV izveide var būt reāls piemērs, kas parāda Tavas prasmes.
Netradicionāls pieteikums var būt veidots gan kā infografika, gan kā video vai portfolio. Ja Tev ir labas zināšanas filmēšanā, tad apdomā iespēju par CV video formātā. Vienīgi jārēķinās, ka šāds formāts ne vienmēr ir viegli uztverams.

Nepārspīlē!

Ja tomēr esi nolēmis savu CV veidot atšķirīgāku – galvenais nepārspīlē! Parūpējies, lai tajā parādās Tavas prasmes un līdzšinējā pieredze. Ievēro korektu rakstu valodu. Tas, ka Tavs CV nav veidots melns un balta, neatbrīvo no atbildības par ātri uztveramu informāciju. Tam ir jābūt viegli salasāmam un nepieciešamajai informācijai ir jābūt ātri atrodamai.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?