Kāpēc pieņemt darbu, no kura citi atsakās?

Ir darbavietas, uz kuru vakantajām pozīcijām cilvēki burtiski raujas pieteikties. Taču ir arī vakances, uz kurām nevēlas pieteikties neviens. Iemesli tam var būt gan uzņēmuma reputācija, darba vides problēmas, zemais atalgojums vai nozare, kuru darba devējs pārstāv. Tomēr kāpēc izmantot iespēju un pieteikties uz pozīciju, ko nevar dēvēt par iekārojamu?

Izaugsme

Parasti šīs neiekārojamās vakances ir saistītas ar izaicinājumiem pilnu darbu, sabiedrības kritiku vai, piemēram, milzīgu darba slodzi. Taču tieši šīs lietas nereti ļaut apgūt ko jaunu, liek izkāpt no komforta zonas un māca tikt galā ar lielu emocionālo spriedzi, kas savukārt mūs padara par pieredzējušiem un rūdītiem darbiniekiem nākotnē.

Atalgojums

Ja zini, ka piedāvātais amats nav visai kārdinošs ne tikai Tev, bet arī citiem, tad darba devējam vajadzētu būt gatavam nodrošināt arī atbilstošu (vai pat lielāku) atalgojumu. Īpaši to var attiecināt uz uzņēmumiem, kuru darbības nozare ir morāli sabiedrībai nepieņemama, līdz ar to uzņēmumam ir jābūt gatavam arī maksāt vairāk, lai pievilinātu kandidātus.

Pašapliecināšanās

Būsim godīgi – daļai no mums ir vēlme sev pierādīt, ka varam vairāk un labāk nekā citi. Pieņemot darbu, ko nevēlas darīt citi, apliecinām sev, ka spējam tikt ar to galā un izaicinājumi nav šķērslis. Tāpat Tavus pūliņus var atzinīgi novērtēt priekšnieks, kurš, visticamāk, ļoti labi saprot, ka Tavs darbs nav nekāda medus maize.

Nākotnes iespējas

Ja Tev ir konkrēts mērķis attiecībā uz savu karjeru, iespējams jaunais darbs ir posms, kas Tev pie kārotā mērķa nākotnē ļaus tikt. Pirms pieņemt piedāvājumu, apdomā kā Tavā karjeras attīstībā tas var palīdzēt, kādas izaugsmes iespējas sniegt un kādas opcijas darba tirgū Tev būs pēc darbavietas maiņas. Ja saredzi potenciālo, ko jaunais amats var sniegt, apdomā iespēju par tā pieņemšanu.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Piedalies aptaujā!

Kā Tu ikdienā pārvietojies uz darbu?