Daudzi darba ņēmēji jau ilgstoši strādā no mājām – izveidojuši savu dienas ritmu, iekārtojuši darba vietas – tā teikt, pielāgojušies jaunajam normālajam. Darba uzdevumus var pielāgot vai pārformēt izmērāmos lielumos, bieži ofisa krēslu un tehniku iespējams nogādāt uz darbinieka mājām, bet kā nezaudēt piederības un komandas gara sajūtu, strādājot attālināti? Šis sadarbības formāts darba devējiem liek domāt citā perspektīvā par darbinieku iesaisti. Lūk, ieteikumi, kas darbiniekiem var palīdzēt uzturēt piederības sajūtu uzņēmumam.
Nodrošiniet regulāru saziņu
Saziņai ar darbiniekiem vienmēr būtu jābūt regulārai un strukturētai. Attālinātā darba laikā īpašu nozīmi ieņem informācijas aprite. Jo informētāki darbinieki būs, jo aktīvāk un atbilstošāk varēs iesaistīties uzņēmuma procesos. Svarīgi, lai darbinieki ir informēti gan par biznesa rādītājiem, gan par aktuālajiem darbiem un izaicinājumiem.
Uzslavējiet par panākumiem
Lai gan darbs lielā mērā notiek tiešsaistē, un sapulču laikā pārrunātajai informācijai ir jābūt īpaši pārdomātai, tomēr nevajag aizmirst svinības un uzslavas. Ja kāda no nodaļām veikusi labu sniegumu, būtu vēlams uzslavēt komandas ieguldījumu, piemēram, mēneša kopējā sapulcē. Tādējādi darbiniekiem parādot un atgādinot, ka tas, ko viņi dara, ir nozīmīgi uzņēmumam.
Radiet iespējas iesaistīties
Ja ļausiet kolēģiem izteikties un iesaistīties, iespējams, būsiet ļoti pārsteigti, uzzināsiet daudz jauna, kā arī saņemsiet lieliskas idejas. Neatkarīgi, vai tā ir kopā veidota virtuālā dziesmu liste gaviļniekiem, dalīšanās ar iedvesmojošākajām TED runām vai “prāta vētra”, kā uzlabot tiešsaistes darba vidi, galvenais, lai darbiniekiem ir iespēja iesaistīties un viņu idejas tiek sadzirdētas.
Pielāgojiet tradīcijas
Vadot komandu attālināti, daudzas lietas var šķist neiespējamas vai nepielāgojamas. Tomēr iesakām neatteikties no ierastajām tradīcijām birojā. Daudz veiksmīgāk izdosies uzturēt uzņēmuma kultūru, ja šīs tradīcijas tiks pielāgotas. Piemēram, piektdienas saldumu rītu var aizstāt ar piektdienas kafijas rītu tiešsaistē, kur kāds no kolēģiem īsi pastāsta par jaunapgūto recepti. Vai maratona vietā organizēt soļu skaitīšanas sacensības mēneša garumā, tādējādi veicinot gan fiziskās, gan garīgās veselības labsajūtu attālināti.
Pievērsiet uzmanību darbinieku garīgajai veselībai
Garīgā veselība pēdējos gados iegūst arvien lielāku aktualitāti. Tā būtiski ietekmē darbinieka sniegumu un spēju sastrādāties ar citiem. Tas, ko jebkurš darba devējs var darīt savu darbinieku labā, ir rūpēties par darbinieku labbūtību darbā un skaidrot – Kas īsti ir garīgā veselība? Kā par to rūpēties? Kur saņemt atbalstu? Ko darīt, ja Tev ir aizdomas, ka kolēģim ir nepieciešams šāds atbalsts?
Kamēr daži gaida, kad viss atgriezīsies vecajās sliedēs, citi pievērš uzmanību jaunās ierastās vides pilnveidošanai. Aicinām nepazaudēt vienam otru digitālajā darba dunā, un kopīgiem spēkiem tikt galā ar izaicinājumiem.