Attiecībās ar kolēģi jeb attiecību etiķete darbavietā

Kopā ar kolēģiem pavadām lielu daļu sava laika un dažreiz papildu darbalaikam, redzam viņus arī pēc tā. Nereti tas rezultējas jaunās simpātijās vienam pret otru. CV-Online aptaujā noskaidrots, ka 51% aptaujāto kādreiz ir devušies ar kolēģi uz randiņu. Ko darīt, ja simpātijas pret kolēģi pāraug spēcīgākās jūtās un, izvērtējot visus riskus, esat vienojušies par attiecību uzsākšanu? Kā šādā situācijā uzvesties darbavietā, un kā turpmāk rīkoties?

Uzņēmuma vadlīnijas

Iesākumā noteikti vajadzētu izpētīt uzņēmuma politiku attiecībā uz romantiskām saistībām kolēģu starpā. Ir izņēmumi, kas nosaka, ka šādos gadījumos jāinformē priekšniecība. Iespējams, vadlīnijās ir noteiktas arī lietas, kas turpmāk būs jāievēro darba vidē. Vispirms pārliecinieties par nosacījumiem un tikai tad apsveriet to, kā un kam paziņosiet par savu statusu.

Rokas nost

Neskatoties uz to, cik fiziskas un romantiskas ir jūsu attiecības, birojā noteikti nav pieļaujama jūtu izrādīšana. Neļaujiet, lai attiecības sagādātu neveiklus un mulsuma pilnus brīžus kolēģiem. Centieties būt profesionāli un izvairieties no privātiem jokiem, seksuāla rakstura piezīmēm un romantiska fiziska kontakta.

Strīdiem darbavietā nav vietas

Katram pārim šad un tad gadās kāda asāka vārdu pārmaiņa. Galvenais, personīgos strīdus nenest uz darbu. Ļoti iespējams, būs grūti noturēties, neiesaistoties konfliktā ar otru pusīti, taču kolēģiem nav jābūt par lieciniekiem jūsu strīdam.

Profesionālisms

Jāpatur prātā, ka Tava otrā pusīte turpina būt Tavs kolēģis un var pienākt brīdis, kad kādam no jums būs jāpieņem profesionāls lēmums vai jāizsaka viedoklis par otru. Šādos gadījumos jārīkojas atbilstoši amatam un nedrīkst ļaut savstarpējām jūtām ietekmēt profesionālo darbību.

Šķiršanās gadījumā

Attiecības mēdz izjukt, bet tas kļūst pavisam sarežģīti, ja esat arī kolēģi. Nereti tas ir emocionāli grūti un ignorēt emocionālo saspīlējumu nav iespējams. Šādos gadījumos jāsaprot, ka attiecību iziršanai nevajadzētu ietekmēt viena vai otra darbu. Taču, ja kopā strādāt kļūst patiesi apgrūtinoši, iespējams, kādam ir jādomā par darbavietas maiņu.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?