Esi atlaists? Ko vari darīt?

Pašlaik daudzi uzņēmumi saskaras ar grūtībām nodrošināt pietiekamu darba apjomu saviem darbiniekiem. Daudzas nozares ir ietekmējuši pandēmijas izraisītie ierobežojumi, kas pamatīgi satricinājuši darba tirgu. Ja vēl nesen uzņēmumi raizējās par darbaspēka trūkumu, tad pašreiz tiek prognozēts bezdarba pieaugums. Ko darīt, ja esi viens no tiem, kuru karjeru skārusi šī krīze un esi ticis atlaists? Lūk, pāris ieteikumi:

Atjauno savu CV

Šis ir svarīgs laiks, lai padarītu sevi pieejamāku un redzamāku darba devējiem. Lai gan bez darba palikušajiem ir pieejams valsts sociālais atbalsts, tomēr vērtīgi ir laicīgi uzsākt darba meklējumus. Atjauno savu CV, lai vari pieteikties aktuālajām vakancēm, kā arī neaizmirsti to pievienot darba meklēšanas portālu CV datubāzēs, tādējādi darba devējiem būs vieglāk Tevi atrast.

Sarūpē atsauksmes

Darbinieku atlaišana krīzes laikā ir ne tikai grūta darba ņēmējam, kurš paliek bez darba, bet arī darba devējam, kurš ir spiests atlaist labus un bieži vien lojālus darbiniekus.  Ja esi atlaists, ieteicams saglabāt saprotošas attiecības, kā arī nekautrēties un lūgt sniegt atsauksmi nākamajiem darba devējiem. Pozitīvas atsauksmes var palīdzēt izšķirošā brīdī jauna darba meklējumos.

Noskaidro iespējas darba tirgū

Ja neesi pārliecināts par savām izredzēm atrast darbu, situāciju savā darba jomā vai vienkārši vēlies labāk izprast darba tirgus aktualitātes, ir būtiski sekot līdzi jaunākajām ziņām par darba tirgus izmaiņām. Tas palīdzēs izprast notiekošo un izdomāt labāko rīcības plānu. Ja ar to nepietiek, vari pieteikties uz attālinātu karjeras konsultāciju, kurā speciālisti atbildēs uz jautājumiem, sniegs noderīgu informāciju un ieteikumus.

Pilnveido savu kvalifikāciju

Ja jūti, ka jaunu darbu neizdodas ātri atrast, izmanto laiku lietderīgi. Izredzes atrast jaunu darbu palielinās prasmju pilnveidošana vai atsvaidzināšana. Lai iegūtu jaunu zināšanu apliecinošus sertifikātus vai atsvaidzinātu kādas esošās zināšanas, nav nepieciešams maksāt lielu naudu vai ierasties mācību iestādē klātienē, svarīga ir apņēmība un veltītais laiks sevis pilnveidei.

Lai gan vairākas nozares ir būtiski iespaidotas un darbs tajās ir samazinājies vai pat apstājies, ir nozares, kuras nav tik spēcīgi ietekmētas un piedāvā darba iespējas. Ar jaunākajiem darba sludinājumiem var iepazīties darba sludinājumu portālos.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?