Etiķete ēšanai darbavietā

Darbā pavadām labu tiesu sava laika, kas nozīmē, ka mūsu personīgie paradumi ietekmē arī kolēģus. Viens no paradumiem – ēšana birojā. Pardarbu.lv veiktajā aptaujā noskaidrots, ka ārpus biroja pusdieno 36%, kamēr birojā pusdieno 49% aptaujāto. Ko vajadzētu ievērot, lai Tavi ēšanas paradumi netraucētu kolēģiem?

Izvairies no specifiskas smaržas ēdiena

Šis noteikums ir samērā vienkāršs. Vislielākie likuma pārkāpēji ir sīpoli, ķiploki, tuncis, čilli un dažādi sieri. Atstāj šīs delikateses mājām, bet darbā centies ēst maltītes, kas apkārtējiem neliek raukt degunu. Protams, daži uzskata, ka viņiem ir tiesības ēst, ko un kur viņi vēlas. Ja esi viens no viņiem, tad zini, ka specifiskas smaržas ēdiena baudīšana Tev var atspēlēties Ziemassvētkos pie dāvanu saņemšanas. 🙂

Atbilstoša vieta

Iespējams, Tu no darba nevari atrauties ne minūti un arī maltīti ieturi pie sava darba galda. Ja strādā atvērtā tipa birojā vai arī telpā ir kāds, kuram Tava ēšana varētu traucēt, noteikti pajautā vai nevienam nav iebildumu, ka ēdīsi. Var gadīties, ka ēdiena smarža ir specifiska, nav iespēja atvērt logus vai arī ēdiens smaržo tik kārdinoši, ka tas pārējiem kolēģiem tikai novērsīs uzmanību. Cieni apkārtējos un izvēlies atbilstošu vietu maltītēm!

Satīri!

Neatkarīgi no tā, vai ēd pie darba galda vai biroja virtuvē, pēc maltītes aiz sevis sakop. Īpaši, ja pusdieno koplietošanas telpās, tad tīrības atstāšanai aiz sevis vajadzētu būt pašsaprotamai lietai.

Ledusskapja etiķete

Vairumā biroju ir atrodams vismaz viens ledusskapis, kurā darbiniekiem uzglabāt savas maltītes. Ņemot vērā, ka ledusskapji ir paredzēti koplietošanai, esi atbildīgs par savu ievietoto pārtiku tajā. Savus produktus, kuriem beidzies derīguma termiņš, laicīgi izmet ārā, kā arī produktus centies hermētiski noslēgt, lai to “smarža” nepiepilda visu ledusskapi. Tāpat neaizņem pārāk daudz vietas ar savām maltītēm, atstājot iespēju salikt produktus arī citiem kolēģiem. Un atceries – negramsties gar citu atstāto pārtiku bez atļaujas!

Dzērieni

Neaizmirsti arī par dzērieniem. Ja pēc tam, kad esi piepildījis savu kafijas krūzīti, automāts bļauj, ka nepieciešams piepildīt ūdeni vai iztīrīt tvertni – izdari to. Arī tad, ja ūdens aparātā beidzies ūdens, nekautrējies to papildināt pats vai palūgt kolēģu palīdzību.

 

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?