Pusdienas darbā? Dari to pareizi!

Atrast iemeslu, lai izlaistu pusdienas ir viegli – jāpabeidz iesāktais projekts, tu esi tik labi iestrādājies, ka negribas izjaukt ritmu, vai jānosūta vēl tie trīs iesāktie e-pasti klientiem. Laiks iet uz priekšu, uzrodas vēl papildus darbi, un tu nemaz nepamani, ka pusdienlaiks jau sen kā cauri. Iespējams, ka kāds dažkārt pat izjūt vainas apziņu par to, ka jāpaņem 30 minūšu patraukums, lai paēstu un ieelpotu svaigu gaisu, jo klients taču gaida atbildi. Tomēr atceries – pienācīgs pusdienlaiks ārpus tavas darbavietas veicina produktivitāti, palielina enerģiju un vairo prieku. Lūk, dažas pazīmes, kas liecina, ka tu savu pusdienlaiku izmanto pareizi.

Pusdienas ir kas vairāk par vienkāršu ēdienreizi

Pusdienlaikā svarīgi ir ne tikai paēst, bet arī izkustēties. Apēstais ēdiens tev sniegs pietiekami daudz enerģijas, lai spētu veiksmīgi rosīties vēl visu pēcpusdienu, bet piecelšanās un aiziešana prom no sava darba galda, liks asinīm ķermenī riņķot straujāk, kā arī paātrinās vielmaiņu. Tas palīdzēs noturēt tevi možu līdz darba dienas beigām. Pietiek vien ar mazu izkustēšanos, lai sasmeltos jaunu enerģijas devu un varētu ķerties klāt nākamajam uzdevumam.
Izkustēšanās palīdz sakārtot domas un uzlabo garastāvokli. Plānotas pusdienas palielina enerģijas līmeni, stabilizē cukura līmeni asinīs un uzlabo tādu barības vielu piegādi kā vitamīni, šķiedrvielas un olbaltumvielas, lai tavs organisms strādātu kā pulkstenis.

Ēšana pie darba galda var būt bezvērtīga

Ēšana paralēli strādāšanai pie sava darba galda, nesniedz nekādu labumu. Ja paralēli tiek darītas divas lietas, organisms nesaņem precīzus signālus par to, kad iestājas sāta sajūta. Kā rezultātā ir ļoti viegli pārēsties. Tāpat pastāv risks, ka sabalansētas maltītes vietā priekšroka tiks dota ātrajām uzkodām un citiem ne tik veselīgiem pārtikas produktiem.
Ignorējot ķermeņa signālus, tu vari kaitēt savai veselībai. Ēšana pie darba galda palielina iespēju pārēsties. Tu sāc mazāk izbaudīt ēdinu, tā garšu. Samazinās laimes sajūta pēc labas, garšīgas maltītes, kas vēlāk noved pie našķošanās un lieku kaloriju uzņemšanas.

Izmanto pusdienlaiku savā labā

Ja esi no tiem, kas nereti attopas, pusdienlaiku pavadot pie darba galda, atrodi kolēģu vidū savu pusdienu draugu, kas liks tev ieturēt pusdienas ārpus biroja vai vismaz biroja virtuvē. Ieplāno pusdienas savā dienas darāmo darbu sarakstā tieši tāpat kā jebkuru tikšanos. Tā vienmēr būsi pārliecināts, ka pusdienām pietiks laika.

Avots: monster.com
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?