Kāpēc komandu saliedēšanās pasākumi ir svarīgi?

Komandas saliedēšanās pasākumi ir svarīga darba kultūras un savstarpējo attiecību sastāvdaļa. Šādi pasākumi ir paredzēti ne tikai tāpēc, lai ļautu kolēģiem mazliet atslēgties no domām par darbu, bet arī, lai stiprinātu komandas garu. Papildus tam kopīgas komandas aktivitātes sniedz citas priekšrocības.
Kāpēc ir svarīgi rīkot darbiniekiem darba pasākumus un, kāpēc vajadzētu tajos piedalīties?

Socializēšanās un iepazīšana

Ir kolēģi, ar kuriem mums uzņēmumā veidojas tikai profesionāla rakstura sarunas.
Tomēr ir svarīgi, lai darba vidē aizsākas gan jaunas draudzības, gan sarunas par ārpus darba tēmām. Līdz ar to komandas saliedēšanās pasākumi ir lielisks veids, kā kolēģiem ļaut uzzināt vienam par otru vairāk. Jo garāks pasākums, jo vairāk viens otru iepazīstam. Personīgā saskarsme, kas izveidojas šādu pasākumu laikā, bieži vien kalpo par iemeslu lieliskām savstarpējām attiecībām arī vēlāk.

Tilts starp nodaļām

Nav noslēpums, ka dažas nodaļas uzņēmuma ietvaros tā nekad pa īstam viena otru neiepazīst, jo, piemēram, reti sanāk sastrādāties. Komandas saliedēšanās pasākumi ļauj dažādām nodaļām un struktūrvienībām satikties un iepazīties. Arī tad, ja starp nodaļu darbiniekiem valda spriedze, šādi pasākumi var palīdzēt mazināt saspringtās attiecības.

Daļa no CV-Online komandas apgūst pavārmākslu.

Darbinieki jūtas novērtētāki

Cilvēki vēlas strādāt uzņēmumā, kurā var arī labi pavadīt laiku, saņemt atzinību un komunicēt ar kolēģiem, nevis justies vienkārši kā zobratiņi korporatīvajā mašīnā. Komandas saliedēšanās pasākumi kolēģiem sniedz sajūtu, ka par viņiem tiek domāts un ka tiek investēts viņu labsajūtā. Tāpat šādi pasākumi ir lielisks iemesls, lai pateiktos par padarīto darbu un sniegtu iedvesmu jaunam darba cēlienam.

Lielāka produktivitāte un iesaiste

Motivējošie un saliedējošie pasākumi bieži vien rezultējas lielākā produktivitātē, lojalitātē pret uzņēmumu, savstarpējā uzticībā un spēcīgākā komandas garā. Pētījumi rāda, ka tie uzņēmumi, kas rūpējas par darbinieku iesaisti, nopelna 2,5 reizes vairāk nekā tie uzņēmumi, kuros darbinieku iesaiste ir zema.

Rīta vingrošana CV-Online izpildījumā.

Padari pasākumus kvalitatīvus

Kā ideja komandas kopīgajiem pasākumiem var kalpot gan sporta spēles, kopīgas pusdienas, ceļojums, pārgājiens, svētku atzīmēšana vai kāda aktivitāte birojā.

Dažādus motivēšanas un saliedēšanās pasākumus varat atrast lielākajā platformā Latvijā – www.prieksdarba.lv, kur vienuviet pieejami vairāk nekā 150 dažādi pasākumi dažādām gaumēm.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?