Kā iegūt uzticību un būt uzticamam kolēģim komandā?

Uzticamība ir viens no stūrakmeņiem, kad runa ir par komandas darbu un kopīga rezultāta sasniegšanu. Uzticams kolēģis var Tavu ikdienu padarīt daudz gaišāku, produktīvāku un patīkamāku. Kā iegūt uzticību un būt uzticamam kolēģim – lūk, pāris ieteikumu:

Vārdiem jāsakrīt ar darbiem

Nekas vairāk negrauj uzticību, kā neizpildīti solījumi. Cilvēki nereti cenšas pasargāt citus, kā arī sevi no nepatīkamām ziņām. Labu gribot, izvēlas nepatīkamās ziņas neteikt vai notušēt. Piemēram situācijā, ja darbiniekam tiek uzdots sakārtot datubāzi nedēļas laikā, bet viņš saprot, ka darbs aizņems vismaz divas nedēļas. Nepasakot uzreiz, ka darbs nav izdarāms tik īsā laikā, darba ņēmējs izvairās no slikto ziņu teikšanas, kā arī riska izskatīties neproduktīvs vadītāja acīs. Taču rezultātā darbs nebūs paveikts laikā, un vadītājs būs vīlies, kā arī būs jāpārplāno citi darbi, kas saistīti ar datubāzes izmantošanu. Labāk pateikt prognozēto darba izpildes laiku uzreiz. Tādā veidā uz mirkli sarūgtināsi uzdevuma devēju, bet uz Tevi varēs paļauties, kā arī būs iespējams rast citus risinājumus, lai uzdevumu paveiktu laikā.

Neiesaisties intrigās un neaprunā citus

Lai gan pirmajā brīdī var šķist, ka iesaistīšanās intrigās ir jautra un saliedējoša nodarbe, tomēr tam ir būtiska ēnas puse. Tenkas un aprunāšana rada toksisku vidi, kā arī negarantē, ka pats kādā brīdī nekļūsi par tenku upuri. Ja jūti vēlmi aprunāties par kādu kolēģi un savstarpējām attiecībām, labāk to darīt ārpus darba ar sev uzticamu draugu. Ja ir kādas domstarpības uzdevuma izpildē, sākumā pamēģini tās risināt savā starpā ar kolēģi, nevis uzreiz iesaistīt vadību. Tādā veidā kolēģiem parādīsi savu gatavību sadarboties un spēju tikt galā ar sarežģītām situācijām.

Uzticies arī citiem

Pārlieku liela kolēģu vai padoto darbinieku kontrole var radīt nespēju savstarpēji uzticēties. Tā vietā, lai skrupulozi sekotu līdzi katram padoto darbam, labāk būtu noteikt skaidrus izpildes uzdevumus un termiņus. Uzticamam kolēģim var uzticēties, un viņš uzticas arī savai komandai.

Esi patiess un atzīsti savas kļūdas

Ne vienmēr dzīvē notiek tā, kā esam iecerējuši. Ja gadījumā kļūdies, svarīgi ir spēt to atzīt, lai cik nepatīkami tas būtu. Tādējādi būsi patiess. Ja kolēģis tiek pieķerts, slēpjot kļūdas, citiem var rasties sajūta, ka viņš tās slēpj vienmēr, un sadarbojoties ir jābūt īpašai piesardzībai.

Rūpīgi attiecies pret citiem

Uzticību kolēģim veicinās arī savstarpējā cieņa un rūpīga attieksme. Nepārtrauc sarunas biedru, atrodi laiku, kad kolēģim nepieciešama palīdzība, kā arī izrādi sapratni, kad tā nepieciešama. Tādā veidā parādīsi kolēģim, ka Tu spēj atbalstīt citus.

Dari to, kam tici

Uzticams kolēģis vienmēr ir saskaņā ar savām vērtībām. Cilvēki neuzticas tiem, kuri atbild to, ko citi vēlas dzirdēt. Nav ne vainas piekrist vairākumam vai vadībai. Tomēr, ja tas ir pretrunā ar Tavām vērtībām, tad labāk ir pateikt argumentētu viedokli. Tādējādi kolēģiem būs iespēja ņemt vērā Tavas domas, pat ja tām nepiekritīs.

Apdomā, pirms dari

Impulsīva rīcība un lēmumi bieži noved vai nu pie kļūdām, vai pie lēmumu maiņas. Ja apdomāsi savus lēmumus un rīcību, Tev izdosies saglabāt konsekvenci.

Nesteidzies, uzticība nāk ar laiku

“Nedzen zirgus” ir teiciens vietā, ja runā par uzticības veidošanu. Uzticības veidošanai ir nepieciešams laiks un kopīga pieredze, tāpēc to ieteicams būvēt maziem soļiem.

Lai izdodas radīt un pilnveidot uzticības bagātu darba vidi!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Piedalies aptaujā!

Kā Tu ikdienā pārvietojies uz darbu?