Kā uzrakstīt motivācijas vēstuli, kas uzrunā darba devēju?

Sieviete sēž pie portatīvā datora ar krūzi un domā, kā uzrakstīt motivācijas vēstuli.

Motivācijas vēstule ir būtiska sastāvdaļa teju jebkurā darba pieteikšanās procesā. Atrodot vēlamo darbavietu, labam kandidātam būs svarīgi savu pieteikumu padarīt pēc iespējas uzrunājošāku un potenciālajam darba devējam personalizētāku, lai izceltos uz citu kandidātu fona. Par to, kā uzrakstīt saistošu motivācijas vēstuli, uzzini šajā rakstā!

Kas ir motivācijas vēstule?

Motivācijas vēstule ir dokuments, kas tiek sagatavots kā Tavs darba pieteikums. Tā visbiežāk tiek rakstīta vienas lapaspuses garumā ar 3 rindkopām (ievadu, vidusdaļu un nobeigumu) vai līdz 7 rindkopām (vidusdaļa tiek sadalīta vairākās mazākās daļās).

Kāpēc tā ir nepieciešama?

Salīdzinājumā ar CV, motivācijas vēstule ļauj darba meklētājam iepazīstināt ar sevi,  vairāk  izklāstot iegūto izglītību, iepriekšējo pieredzi un citu saistītu informāciju. Motivācijas vēstule ir pirmais solis ceļā uz interviju, jo tajā tiek parādīts, cik liela interese Tev ir strādāt konkrētajā uzņēmumā.

Ko nepieciešams iekļaut motivācijas vēstules saturā?

Jāatceras, ka arī motivācijas vēstule ir dokuments, kuru sūtīsi savam topošajam darba devējam, tāpēc jāzina, kādas lietas drīkst, bet kādas nedrīkst iekļaut tās saturā. Atceries, ka vēstulei ir jābūt formālā valodā, tāpēc izvērtē, kādus vārdus vislabāk lietot vai tieši pretēji – nelietot!

Šie ir daži no padomiem, kā uzrakstīt motivācijas vēstuli, kas var ietekmēt to, vai tiksi uzaicināts uz darba interviju:

1. Sāc ar visvienkāršāko daļu – galveni

Galvenē nepieciešams ievietot informāciju par sevi – vārdu, uzvārdu, telefona numuru, e-pasta adresi, kā arī informāciju par darba devēju – uzņēmuma nosaukumu un adresi. Ja sludinājumā ir noradīta persona, ar kuru sazināties par pieejamo vakanci, noteikti iekļauj šīs personas vārdu, uzvārdu un amatu motivācijas vēstules augšpusē!

2. Ievadā esi tiešs

Pirmajā rindkopā pastāsti darba devējam, kāpēc raksti motivācijas vēstuli. Neaizmirsti pieminēt, uz kādu amatu attiecīgajā uzņēmumā piesakies, kā arī to, kur Tu atradi informāciju par vakanci .

3. Izklāsti savas stiprās puses

Motivācijas vēstules vidusdaļa ir Tava iespēja parādīt, kā tas, ko līdz šim esi apguvis un pieredze, ko esi guvis, ir attiecināms konkrētajam  amatam, uz kuru piesakies. Šī rindkopa ir vieta, kurā izklāstīt vairāk to, kas CV rakstīts dažos vārdos. Neaizmirsti pastāstīt, kāpēc tieši Tu atšķiries no citiem kandidātiem!

4. Neaizmirsti pateikties par veltīto laiku

Potenciālais darba devējs novērtēs pieklājību! Pēdējo rindkopu savā vēstulē izmanto, lai pateiktu darba devējam jeb lasītājam “paldies” par vēstules izlasīšanu, kā arī īsi izstāsti, kā ar Tevi sazināties, lai uzaicinātu uz darba interviju. Visu paskaidro īsi un skaidri.

Motivācijas vēstules rakstīšana var būt garš un ilgs process, it īpaši, ja mēģini pieteikties vairākām vakancēm vienlaicīgi (atceries – katrai vakancei sava motivācijas vēstule!). Tomēr atceries – veiksmīgi noformulēta un sagatavota motivācija vēstule būs Tavs pirmais solis ceļā uz darba interviju un Tavu sapņu darbu!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?