Kāpēc vērts apmeklēt karjeras dienas?

Ik gadu Latvijas augstskolas rīko visdažādākos karjeras pasākumus. Karjeras dienas ir viens no tiem. Ja vēl neesi ne reizi tādas apmeklējis, tad esam sagatavojuši pāris pārliecinošus argumentus, kas, iespējams, radīs Tevī vēlmi apmeklēt kādu karjeras dienu pasākumu.

Atvieglota profesijas izvēle

Ja vēl tikai domā par to, kādu profesiju nākotnē izvēlēties, tad karjeras dienas ir atbilstoša vieta, kur uzzināt vairāk par konkrētām iespējām. Latvijā ik gadu augstskolas rīko karjeras dienas pasākumus, tāpēc Tev atliek tikai izvēlēties, kura augstākās izglītības mācību iestāde un profesijas virziens Tev varētu šķist piemērotāks. Lai arī karjeras dienās parasti nestāsta par augstskolā apgūstamajām programmām, tajās Tu vari gūt ieskatu, kādas profesijas ir pieprasītas un ko darba devēji meklē studentos.

Iepazīšanās ar uzņēmumiem

Kur vēl vienkopus var satikt tik daudz uzņēmumu, ja ne karjeras dienās? Karjeras dienas parasti pulcē vairākus uzņēmumus, līdz ar to Tev tā ir lieliska iespēja samērā īsā laikā gūt pirmo ieskatu uzņēmumu piedāvājumā. Aplūko stendus, parunājies ar uzņēmumu pārstāvjiem, painteresējies par uzņēmuma kultūru un darba iespējām, tādējādi gūstot priekšstatu par, iespējams, savu nākamo darba devēju.

Iespēja saņemt prakses vai darba piedāvājumu

Kā jau iepriekš minējām – karjeras dienas pulcē vairākus uzņēmumus un darba devējus, kuri tad ir jaunu darbinieku meklējumos. Apstaigājot uzņēmumu stendus, Tev ir iespēja iepazīties gan ar pašu uzņēmumu, gan tā piedāvātajām vakancēm. Ja uztraucies, ka Tev vēl nav pietiekama darba pieredze vai arī esi pirmo kursu students, tad, iespējams, vari pieteikties kādai prakses vietai. Arī tad, ja uzņēmumam šobrīd nav aktuāla prakses vai amata vieta, nekautrējies atstāt savus kontaktus gadījumam, kad šāda vieta parādīsies.

Iespēja uzlabot prasmes

Vairumā karjeras dienu ir iespēja arī dzirdēt iedvesmojošas uzstāšanās vai apmeklēt praktiskus seminārus (piemēram, par to kā uzlabot savu CV). Tāpat karjeras diena ir lieliska vieta treniņiem. Dodoties pie darba devējiem, Tu spodrini savas komunikācijas prasmes un uzlabo sevis prezentēšanas spējas.

Ko ņemt vērā?

Ja esi nolēmis doties uz karjeras dienām, tad ņem vērā pāris ieteikumus:

  • Sagatavo un izdrukā savu CV vairākās kopijās.
  • Uzskati, ka dodies uz darba interviju. Lai arī karjeras dienās parasti iepazīstas ar piedāvātajām vakancēm, esi gatavs tomēr atbildēt uz darba devēja jautājumiem. Tāpat ierodies atbilstošā apģērbā.
  • Veic pierakstus. Pieraksti darba devēju e-pasta adreses un/vai citu kontaktinformāciju. Atzīmē sev, kuri uzņēmumi Tev šķita vairāk saistoši. Gadījumā, kad bijuši kādi jautājumi – droši atzīmē arī atbildes.

Informējam, ka jau 6. martā norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes Karjeras diena. Tā norisināsies Starptautiskajā izstāžu hallē Ķīpsalā un pulcēs 130 uzņēmumu pārstāvjus no 40 dažādām nozarēm. Aicināti visu Latvijas augstskolu studenti, lai gūtu ieskatu darba tirgū, klātienē tiktos ar uzņēmumu pārstāvjiem, nodibinātu karjeras attīstībai vērtīgus kontaktus, kā arī piedalītos izglītojošos pasākumos – diskusijā, iedvesmojošā seminārā un īsās intervijās, noskaidrojot savas iespējas saņemt jau pavisam konkrētu darba piedāvājumu.
Vairāk informācijas šeit.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?