Ko ņemt vērā, ja ir sēdošs darbs?

Ko ņemt vērā, ja ir sēdošs darbs?

Kustības un fiziskās aktivitātes ikdienā ir nepieciešamas ikvienam. Tās pozitīvi ietekmē gan mūsu fizisko, gan mentālo veselību. Šis noteikti ir jāatceras un īpaši jāņem vērā tiem, kuriem ir sēdošs darbs. To, kāpēc sēdoša darba darītājiem, ir nepieciešams kustēties, un kā to paveikt arī darba laikā, noskaidrosim turpinājumā!

Ļoti daudzu profesiju pārstāvji savus ikdienas pienākumus veic – sēžot. Darbs nemainīgā, sēdošā pozīcijā var veicināt dažādu veselības problēmu rašanos, piemēram, svara pieaugumu un aptaukošanos, muguras sāpes, kā arī sirds un asinsvadu slimības. Tāpēc, ja savus darba pienākumus veic, sēžot pie galda, būt aktīvam visas dienas garumā ir īpaši svarīgi.

Kustības dienas gaitā ne tikai palīdzēs uzturēt sevi labā fiziskā formā un uzlabos veselību, bet palielinās arī Tavu koncentrēšanās spēju un produktivitātes līmeni.

Lūk, galvenie veidi, kā būt fiziski aktīvam darba dienas gaitā:

Dodies uz un no darba ar kājām

Ja dzīvo netālu no savas darbavietas, izvēlies doties uz to ar kājām vai varbūt divriteni. Šis būs lielisks risinājums, kā iekļaut fiziskās aktivitātes savā dienas plānā, it īpaši tad, ja ikdienā Tev nav citu brīvāku brīžu, kad vari veltīt laiku sportiskām nodarbēm, piemēram, sporta zāles apmeklējumam. Ja Tava darbavieta atrodas tālu no mājām un doties uz to ar kājām nešķiet reāli, tad vari izkāpt no sabiedriskā transporta kādu pieturu iepriekš vai atstāt savu auto nedaudz tālāk no darbavietas. Ja Tev ir sēdošs darbs un Tu neplāno veltīt laiku atsevišķam treniņam, tad šis ir labs veids, kā iekļaut fiziskās aktivitātes savā ikdienā.

Izvēlies augstumā regulējamu galdu

Ja ikdienā savus darba pienākumus veic, sēžot pie galda, tad ir vērts nopietni apsvērt augstumā regulējama galda nepieciešamību. Sākotnēji tas var šķist muļķīgs risinājums un ne visai nopietns veids, kā strādāt. Taču šāds galds noteikti var palīdzēt Tev būt fiziski aktīvākam un nākt tikai par labu. Strādāšana pie augstumā regulējama galda, palīdzēs uzlabot stāju, asins cirkulāciju, sadedzināt vairāk kaloriju. Tas nenozīmē, ka turpmāk Tev visu dienu būtu jāstāv kājās, šo opciju vari izmantot vien dažas stundas dienā. Šis ir labs risinājums brīžos, kad nepieciešams izkustēties, bet tajā pašā laikā nav iespējams atrauties no darba.

Atrodi un izmanto iemeslus, lai izkustētos

Tāpat kā ikdienā, arī darba vidē mums ir ļoti plašas saziņas līdzekļu iespējas. Taču dažreiz ir vērts pieturēties pie klasiskiem komunikācijas veidiem – klātienes sarunām. Un viens no iemesliem, kāpēc to vajadzētu darīt – lai atrautos no sēdēšanas pie galda un izkustētos. Tā vietā, lai nosūtītu e-pastu vai zvanītu, ik pa laikam izvēlies aiziet līdz saviem kolēģiem un klātienē noskaidrot nepieciešamo. Tāpat centies atrast arī citus iemeslus, lai ik pa stundai vismaz dažas minūtes pieceltos un pastaigātu. Ja Tev pašam šķiet grūti atcerēties, ka tas būtu jādara, apsver domu par soļu skaitītāju. Tādā veidā varēsi saņemt atgādinājumus par to, ka ir laiks izkustēties.

Dodies atpūtas pauzēs

Atpūtas pauzes starp veicamajiem darbiem ir lielisks brīdis, lai izkustētos. Noteikti izmanto to! Doties pārtraukumos ir īpaši svarīgi, ja Tev ir sēdošs darbs. Tas palīdzēs ne tikai uz īsu brīdi “atslēgties” no darba un veicinās koncentrēšanās spējas, bet arī uzlabos Tavu kopējo pašsajūtu. Izmanto atpūtas pauzes un izkusties, lai dotos pēc ūdens vai kafijas, satiktu kolēģus vai vienkārši nedaudz pastaigātu. Noteikti dodies pusdienu pārtraukumā. Tā vietā, lai paliktu turpat pie sava darba galda, izvēlies aiziet un paēst pusdienas ārpus biroja telpām.

Ik pa laikam veic vingrojumus

Lai atslābinātos un izstaipītos, ik pa laikam veic pavisam vienkāršus vingrojumus. Izvēlies tādu vingrojumu kompleksu, kas ir izpildāms turpat darba vietā un ir īpaši paredzēti sēdoša darba darītājiem. Tas ļaus gan uz brīdi atpūsties, gan izkustēties. Iespējams, vari iesaistīt arī savus kolēģus, lai tas kļūtu par jūsu dienas kopīgo rituālu. Ja veiksi atbilstošus vingrojumus vismaz 1 līdz 2 reizes dienā, tas palīdzēs mazināt saspringumu tieši tajās muskuļu grupās, kas visvairāk tiek ietekmētas no sēdoša darba. Kā rezultātā, tu jutīsies daudz labāk un pozitīvi ietekmēsi savu fizisko formu.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?