Mulsinošie jautājumi darba intervijā. Ko atbildēt?

Brīdī, kad esi ieradies uz darba interviju, ir jābūt gatavam atbildēt uz visdažādākajiem jautājumiem. Lai pārliecinātos par tehniskajām zināšanām un prasmēm, kandidātam var uzdot testus un praktiskus pārbaudījumus. Savukārt, lai darba devējs pārliecinātos, vai pieņem darbā atbilstošu personību, nereti intervijās tiek uzdoti āķīgi un mulsinoši jautājumi. Ko atbildēt uz tādiem?

Kādas ir Tavas vājās puses?

Ja neesi gatavs šādam jautājumam, varētu šķist, ka nav labas atbildes, un tomēr no katras situācijas iespējams atrast izeju. Atbildot uz šo jautājumu, galvenais nezaudēt patiesumu. Ja intervijā tiek vaicātas kandidāta vājās puses, tad intervētājs sagaida, ka tās arī pieminēsi. Nav jācenšas negatīvo pārvērst par pozitīvo. Tāpat, ja kandidē uz sev vēlamu amatu, nevajadzētu uzskaitīt savus trūkumus bez paskaidrojumiem vai pārlieku kritizēt sevi.

Vāja atbilde:
 • Es bieži kavēju.
 • Man ir grūti sastrādāties ar cilvēkiem, kuriem vienmēr ir sava nostāja jautājumos.
Pozitīva atbilde:
 • Man ir spēcīgas analītiskās spējas, taču pašlaik atsvaidzinu un pilnveidoju rakstiskās prasmes.
 • Iepriekšējā pieredzē uzņēmos pārāk daudz uzdevumus vienlaicīgi, tāpēc pašlaik pievēršu īpašu uzmanību darbu plānošanai.

Kāpēc mums būtu jāpieņem darbā tieši Tevi?

Neļauj šim jautājumam sevi samulsināt, uzreiz sākot sevi salīdzināt ar citiem. Galvenais nezaudē fokusu uz darba devēja vajadzībām, kā arī izvairies no klišejām. Būtiskākais ir apzināties savu atbilstību meklētajam amatam un izskaidrot, kā to redzi. Vienkāršā valodā sakot – savas stiprās puses sasaisti ar darbam nepieciešamajām prasībām.

Vāja atbilde:
 • Tāpēc, ka esmu labākais.
 • Tāpēc, ka es būtu labs darbinieks.
 • Esmu strādīgāks par citiem.
Pozitīva atbilde:
 • Šim amatam projektu vadības prasmes un tehniskās zināšanas ir ļoti būtiskas. Labprāt pastāstītu par savu iepriekšējo pieredzi projektu vadībā, pielietojot un pilnveidojot tehniskās zināšanas.
 • Rādītāji, kurus sasniedzu savā pašreizējā darbā, norāda uz manu mērķtiecību un spēju sasniegt nospraustos mērķus. Tie parāda, kādus rezultātus jūs varētu sagaidīt no manis.

Kas Tevi neapmierināja iepriekšējā darbā?

Pat ja Tev nepatika iepriekšējais darbs, kurā strādāji, nekad nevajadzētu negatīvi apspriest to intervijā. Nav svarīgi, vai tas bija toksiskais darba devējs, haotiskā darba vide, pārlieku lielais darba apjoms vai stresa pilna ikdienas gaisotne. Uz šo jautājumu vispiemērotāk atbildi veidot, stāstot par to, kas bija galvenie izaicinājumi, lai paveiktu uzdevumus.

Vāja atbilde:
 • Man bija slikts vadītājs.
 • Tur strādājot, nebija privātās dzīves.
Pozitīva atbilde:
 • Man patika gan projekti, gan sadarboties ar kolēģiem, tomēr izaicinājumus sagādāja mainīgie projektu nodošanas grafiki, kurus saņēmu bez iepriekšēja brīdinājuma. Tie neļāva projektus veiksmīgi pabeigt.
 • Sastrādājos ar daudziem kolēģiem un vairākām nodaļām, kas bija ļoti interesanti un ļāva paplašināt izpratni par IT nozari, tomēr mans tiešais vadītājs nepārraudzīja manu darbu, līdz ar to netika sniegta atgriezeniskā saite par veikumu, kas arī sagādāja izaicinājumus. 

“Cilvēki nemīl sevi lielīt, tomēr darba intervijā ir nepieciešams izcelt savas stiprās puses. Šādi jautājumi atklāj kandidāta pašnovērtējumu, kurš bieži ir svarīgs atbildīgu amatu veikšanai. Vērtējam, kā darba meklētājs pasniedz sevi un savus trūkumus, jo skaidrs, ka tādi ir visiem. Šādās situācijās veselīgs pašnovērtējums, atklātība un patiesums tiek augstu vērtēts,” skaidro CV-Online Latvia personāla atlases projektu vadītāja Lana Biezā.

Lai gan intervijās jāuzsver savas stiprās puses, tomēr jutīsies daudz pārliecinātāks, ja būsi gatavs runāt arī par savām vājajām pusēm.

Avots: monster.com
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?