Potenciālo kandidātu meklēšana sociālajos medijos

Visticamāk, ka kādreiz esat saņēmuši ielūgumu uz kāzām vai dzimšanas dienu. Tāpat varētu būt, ka ir gadījies saņemt darba piedāvājumu no konkurentiem vai vienkārši kāda cita darba devēja. Kādas sajūtas tas tobrīd raisīja? Visticamāk, ka patīkamas, pareizi?
Līdzīgi ir ar darba piedāvājumu sociālajos medijos. Uzrunājot kandidātu ar sociālo mediju starpniecību, mēs radām viņā pozitīvas emocijas, kā rezultātā palielinās iespēja norunāt darba interviju.

Ir daudz dzirdēts par to, kā vislabāk reklamēt vakanci sociālajos medijos, kā sasniegt attiecīgo auditoriju un kādu stratēģiju izmantot, bet sociālie mediji ir arī kanāls, kur kandidātus varam meklēt un uzrunāt personīgi.

“Sociālie mediji ir lielisks kanāls, lai uzrunātu pasīvos kandidātus un sazinātos ar tiem,” atzīst CV-Online Latvia mārketinga speciāliste Džoanna Lebedoka.

Lai atrastu atbilstošākos kandidātus, svarīgi ir zināt, kā un kur meklēt. “Būtiski ir nodot pareizo ziņojumu piemērotākajā sociālo mediju kanālā, uzrunājot atbilstošāko mērķauditoriju,” stāsta Dž. Lebedoka.

Tomēr jāņem vērā, ka arī darbinieku meklēšanai sociālajos tīklos ir savi ierobežojumi. Jāatceras, ka Vispārīgā datu aizsardzības regula nepieļauj fiziskas personas profilēšanu, jo īpaši, lai pieņemtu lēmumus par datu subjektu vai lai analizētu vai iepriekš paredzētu datu subjekta personīgās vēlmes, uzvedību un attieksmi.*

Jeb citiem vārdiem sakot – informāciju par potenciālo darbinieku, kas atrodama sociālajos medijos (piemēram, Facebook u.c.), nevar iekļaut atlases procedūrā un izmantot kā kandidāta atlasīšanas metodi. Izņēmums ir profesionāli orientētie sociālie mediji, piemēram, LinkedIn.

Dž. Lebedoka arī piebilst, ka lūkojoties pēc kandidātiem sociālajos medijos, jāņem vērā, ka jebkāda veida saskarsme ar potenciālo kandidātu sociālajos medijos ietekmē kandidāta apzinātu vai neapzinātu priekšstatu par uzņēmumu.

Tāpēc kandidāta uzrunāšanai ir jābūt rūpīgi pārdomātai. Šaubu gadījumā ir vērts apsvērt profesionāļu pieaicināšanu kandidātu atlasē. Piemēram, CV-Online Recruitment piedāvā prasībām atbilstošu kandidātu izpēti LinkedIn. Profesionāļu komanda pēc klienta izvirzītajām vakances prasībām izpētīs un atlasīs atbilstošākos kandidātus.

Vairāk par mūsdienīgām personāla atlases metodēm var uzzināt šeit: www.recruitment.lv 

 

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?