Pieņemt darbā pagaidu darbinieku

Nereti darba devēji lemj par labu pagaidu darbinieku pieņemšanai, lai tie palīdzētu izpildīt biznesa mērķus, tajā pat laikā ļaujot izvairīties no izmaksām, kas saistītas ar pastāvīga darbinieka algošanu.

Kādi ir plusi un mīnusi šāda darbinieka pieņemšanai darbā un kā viņu pēc iespējas labāk uzņemt kolektīvā?

Pieņemšana darbā

Dažreiz no darba devēja tiek sagaidīts, ka īslaicīgu darbinieku pieņemšana rezultēsies pastāvīgā darbinieka algošanā.
Nereti tā arī notiek. Ja darbinieks demonstrē labu darba ētiku, atbilst uzņēmuma kultūrai, ātri mācās un ir pierādījis sevi profesionāli, darba piedāvājums tiešām var arī sekot. Tādējādi ieguvējs ir gan darba devējs, gan pagaidu darbinieks.

Tomēr darba devējam noteikti nevajadzētu uztvert kā savu pienākumu šādu piedāvājumu izteikt. Īpaši, ja darbinieks ir pieņemts darbam uz konkrētu sezonu. Iespējams, uzņēmumam nav arī nepieciešamo finanšu līdzekļu, lai pieņemtu darbā jaunu darbinieku. Kā arī – pagaidu darbinieks varbūt izpilda sev uzticētos pienākumus, bet tomēr nav parādījis tādu sniegumu, lai pārliecinātu darba devēju par savu nozīmīgumu. Tāpat darba devējam ir tiesības uzteikt darbu, ja pagaidu darbinieks uzticētos darba uzdevumus neizpilda atbilstoši norunai.

Plusi un mīnusi

Īslaicīgi pieņemts darbinieks var strādāt gan nepilnu, gan pilnas slodzes darbu. Pagaidu darbiniekiem ir iespēja turpināt savu freelance karjeru vai paralēli attīstīt savu biznesu, gūstot papildus ienākumus no jaunā darba. Tāpat ir iespēja iepazīt nozari un/vai uzņēmumu, lai saprastu vai pastāvīga darba piedāvājuma saņemšanas gadījumā, būtu vēlme turpināt darba attiecības. Pagaidu darbiniekiem, kas tiek nolīgti sezonas darbam, savukārt ir iespēja labi nopelnīt un atlikušo laiku pēc sezonas beigām izmantot pēc saviem ieskatiem.

Lai arī pagaidu darbinieki pārsvarā tiek uztverti tāpat kā pastāvīgie darbinieki, bieži vien viņiem netiek nodrošinātas visas priekšrocības. Veselības apdrošināšana, apmaksāts telefona rēķins, darbinieku atlaides utt., lielākoties ir pastāvīgo darbinieku priekšrocības.

Iesaistīt uzņēmumā

Neskatoties uz to, ka darbinieks uzņēmumā ir uz pagaidu laiku, ir svarīgi viņu iekļaut uzņēmuma kultūrā un iepazīstināt ar kolēģiem. Tas jaunajam darbiniekam ļaus sajusties gaidītam un, ļoti iespējams, rezultēsies lielākā atdevē un produktivitātē. Iepazīstini jauno darbinieku ar viņam pieejamajiem resursiem (printeris, kafijas automāts, atpūtas telpa utt.). Tāpat pastāsti par kārtību uzņēmumā – pusdienu/atpūtas pārtraukumiem, iekšējo sazināšanos, darba stundām utt.
Ja uzņēmumā ir izsludināta jauna vakance, tad par to noteikti vajadzētu painformēt pagaidu darbinieku, labs žests būtu arī darbinieka uzaicināšana uz uzņēmuma pasākumiem un/vai sapulcēm.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?