Nav noslēpums, ka sēdošs darbs negatīvi ietekmē ķermeni, tā veselību un mūsu labsajūtu. Diemžēl mazkustīgs darbs atstāj negatīvu ietekmi uz sirds veselību, saasina muguras problēmas, apdraud redzi un arī rada kāju vēnu problēmas. Jāatceras, ka, jo ilgstošāk sēžam, jo vairāk laika jāatvēl fiziskajām aktivitātēm. Atrauties no datora vajadzētu vismaz ik pa stundai. Šajā laikā veic kādus vienkāršu vingrojumus, izej ieelpot svaigu gaisu vai vienkārši izmet kādu loku pa biroju. Kā nelielas fiziskās aktivitātes var palīdzēt?

Uzlabota produktivitāte

Kādā pētījumā noskaidrots, ka darbinieki, kuri darba laikā nododas nelielām fiziskajām aktivitātēm vai citiem veselības veicināšanas pasākumiem, darbā saglabā tādu pašu vai augstāku produktivitātes līmeni nekā tie, kuri šādas aktivitātes neveic.  Tāpat arī darbinieki, kuri bija fiziski aktīvi vismaz 2,5 stundas nedēļā, bija vairāk apmierināti ar savu darba apjomu un tā kvalitāti.

Spēja labāk fokusēties

Ir veikti arī daudzi pētījumi par to, vai fiziskajām aktivitātēm ir ietekme uz spēju koncentrēties un radīt idejas. Tajos atklāts, ka samērīga slodze patiešām var uzlabot koncentrēšanās spējas, ļauj labāk raisīties idejām un domāt radoši. Tomēr uzsvars ir uz vārdu “samērīgs”. Ja treniņiem nododamies pārāk daudz, mājās pārnākam pārguruši un nespējam atgūties arī nākamajā dienā, tad, visticamāk, ka tas tomēr atstās negatīvu ietekmi uz darba kvalitāti.

CV-Online atvelk elpu sportojot

Mazāk stresa

Reti, kurā darbā iztiekam bez saspringtiem brīžiem. Tomēr spriedzi noteikti palīdzēs mazināt izkustēšanās. Koncentrējoties vingrojumiem, novirzām trauksmi un piemirstam par saspringumu. Ne velti saka, ka stresa brīžos ir dziļi jāieelpo un jāizelpo – un vingrojumu laikā tas taču ir pašsaprotami. 🙂

Ietaupīta nauda

Lai cik neticami tas izklausītos, vingrojumi ik dienas pie biroja galda ilgtermiņā palīdzēs ietaupīt naudu. Ieviešot savā darba rutīnā nelielus vingrojumus katru dienu, attālināmies no veselības problēmām. Kas savukārt nenoved pie ārsta vizītēm, medikamentiem un citiem ar veselības uzlabošanu saistītiem izdevumiem.

Tas var būt jautri

Iesākumā varbūt Tu būsi vienīgais, kurš veiks pietupienus un pastiepienus. Tomēr ar laiku, ļoti iespējams, Tev pievienosies vēl kāds kolēģis, kas jūsu starpā veicinās gan saliedētību, gan pozitīvus brīžus. Tāpat varam apgalvot, ka kustības uzlabo garastāvokli. 🙂

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?