Tīrs darba galds. Kāpēc sakopt darba vietu?

Pavasara tīrīšana ir must-have aktivitāte šajā gadalaikā ne tikai mājās, bet arī darbā. Varētu šķist, ka nav tik svarīgi savest kārtībā darba galdu un vidi sev apkārt, tomēr kārtīgai un organizētai darba vietai ir savi plusi.

Profesionālāks priekšstats

Mums katram ir kolēģis, kura galds mēdz būt nokrāmēts ar netīrām kafijas krūzēm, uzkodu paliekām un dokumentu kalniem, zem kuriem neko nevar atrast. Profesionāls cilvēks pievērš uzmanību ne tikai savam izskatam, bet arī darba videi. Mēģini paskatīties uz savu darba vietu no malas un padomā kā to redz apkārtējie.

Ietaupīts laiks

Zinot, kur kas atrodas, ir vieglāk orientēties darba vidē un tādējādi arī mazāk patērējam laiku, meklējot lietas, kas ir kaut kur deguna galā. Lietas, kuras vajadzīgas biežāk, novieto pārredzamā un viegli aizsniedzamā vietā, bet tās, kuras izmanto retāk, vari novietot dziļāk atvilktnē.

Informācija drošībā

Ja Tev ir darbs ar sensitīvu informāciju, tad kārtīgai darba vietai ir īpaša nozīme. Neapdraudi savu uzņēmumu un attiecīgi arī amatu, atstājot dokumentus redzamās vietās vai vēl trakāk – pazaudējot tos visā dokumentu juceklī.

Veselība

Jo nekārtīgāks galds, jo lielāka iespēja, ka to apsēduši nevajadzīgi mikrobi. Galdu, krēslu un klaviatūru regulāri vajadzētu notīrīt ar spirta salvetēm. Nedezinficējot lietas, ar kurām ikdienā strādājam, radām risku arī kolēģiem un klientiem, ar kuriem veidojam fizisko kontaktu. Nekārtīgs galds var ietekmēt arī gaisa kvalitāti, līdz ar to papildus tīrīšanai, izvēdini telpu.

Vieglāk koncentrēties

Aizjaukts darba galds lielai daļa no mums novērš domas un neļauj maksimāli koncentrēties darbam. Pirmkārt, uzmanību novērš liekas lietas apkārt, otrkārt domas novērš arī apziņa, ka kaut kad vajadzētu sakārtot galdu. Ja ik dienu veltīsim trīs līdz piecas minūtes darba vides uzkopšanai, ietaupīsim daudz vairāk laika nākotnē un izvairīsimies no stresa.

Digitālā kārtība

Papildus tīram un kārtīgam darba galdam, atceries arī sakārtot savu datoru un citas digitālās ierīces, kuras izmanto darbā. Sakārto datora darbvirsmu, izdzēs visu lieko, noglabā visu nepieciešamo. Šobrīd, kad pavadām tik daudz laika pie datora, ir svarīgi, ka arī tas reizi pa reizei piedzīvo spodrības dienu.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?