2 lieliski kandidāti. Kuru izvēlēties?

Izsludinot vakanci, bieži vien ir grūti atrast jau vienu piemērotu kandidātu, bet ir reizes, kad veiksme ir darba devēja pusē un pozīcijai piemēroti šķiet pat divi kandidāti. To var dēvēt arī par fantastisku problēmu. Fantastiski, ka ir izdevies atrast atbilstošu potenciālo darbinieku (šajā gadījumā divus), bet problemātiski, ka izvēle ir tik grūta. Kā šādā situācijā izvēlēties īsto?

Skats ilgtermiņā

Jaunais darbinieks, protams, vispirms ir vajadzīgs darbam uz šo brīdi, tāpēc nereti aizmirstam palūkoties uz potenciālo darbinieku ilgtermiņā. Jāizvērtē, kurš no abiem kandidātiem spēs sevi labāk performēt arī nākotnē. Varbūt vienam no diviem kandidātiem ir spēcīgākas prasmes kādā noteiktā jomā, un šīs prasmes, iespējams, var lieti noderēt tieši vēlāk.

Iederēšanās

Svarīgi, lai potenciālais darbinieks ir ne vien profesionāls darbinieks ar atbilstošu pieredzi, bet arī lielisks kolēģis. Izvēloties starp diviem kandidātiem, jāapdomā, kurš no viņiem vairāk atbilst uzņēmuma kultūrai. Tāpat var ielūkoties kandidātu CV un apskatīt iepriekšējos uzņēmumus, kuros strādāts. Tas labāk ļaus saprast, kādai darba videi kandidāts devis priekšroku līdz šim. Iederēšanās kolektīvā ir ārkārtīgi nozīmīga un jāuztver kā svarīgs faktors.

Entuziasms

Arī kandidāta entuziasms var būt kā faktors lēmuma pieņemšanai. Kurš no kandidātiem intervijas laikā uzdeva vairāk jautājumu un likās ieinteresētāks? Kurš laicīgāk atsūtīja follow-up vēstuli? Potenciālā darbinieka aizrautība var būt kā rādītājs lielākai motivācijai un vēlmei darboties konkrētajā uzņēmumā.

Atsauksmes

Ne vienmēr kandidāta atlases procesā tiek ievāktas atsauksmes. Gadījumā, kad izvēle ir grūta, atsauksmēm var būt izšķiroša loma. Protams, esošajam darba devējam netiks zvanīts, bet noteikti ir vērts piezvanīt iepriekšējiem darba devējiem. Atsauksmes sniegs noderīgu informāciju gan par kandidāta darba ētiku un prasmēm, gan par viņa personību.

Lieliska iespēja

Šādu situāciju, kad pozīcijai ir atrasti divi lieliski kandidāti, var izmantot arī par labu uzņēmumam. Ja šie kandidāti patiešām ir savas jomas profesionāļi, iespējams, var padomāt par darba piedāvāšanu abiem. Ja resursi un iespējas ļauj, noteikti ir vērts šādu iespēju apdomāt, jo nākotnē labu kandidātu atrašana vairs var nebūt tik veiksmīga.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?