2019. gada rudenī CV-Online Latvia svin savu 20. dzimšanas dienu. Šajā laikā uzņēmums ir izaudzis par vadošo interneta personāla atlases uzņēmumu.
Piedāvājam atskatīties uz CV-Online un darba tirgus zīmīgākajiem notikumiem aizvadīto 20 gadu laikā.

1999. gads

Šajā laikā kandidāti sūta CV uz vakancēm lielākoties pa pastu, savukārt uzņēmumi primāri meklē darbiniekus caur drukātajiem medijiem. Lai piedāvātu jaunu virzienu, 1999. gada 18. oktobrī darbību Latvijā uzsāk CV-Online karjeras portāls CV.lv, kuru pirms 3 gadiem Igaunijā kā pirmo darba sludinājumu portālu Baltijā (CV.ee) dibināja Jürgen Tamm un Jüri Kaljundi.

2000. gads

Gada sākumā, 10.februārī, Uzņēmumu reģistrā tiek reģistrēta SIA “CV-Online Latvia” un tās pirmais direktors ir CV-Online līdzdibinātājs Jürgen Tamm, kuru drīzumā nomaina Tanel Kookmaa. Tiek uzsākta darbība arī Lietuvā (CVonline.lt). Šajā pašā gadā Rīgā, Citadeles ielā 2 tiek atvērts pirmais CV-Online birojs Latvijā. Paralēli tam CV-Online kļūst par Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas biedru. Pieprasītākā profesija darba tirgū pārdevējs, bet populārākā – jurists.

2001. gads

CV-Online dibinātāji piesaista investorus (3TS Venture Partners, Esther Dyson, LHV Ventures), lai varētu paplašināt biznesu Centrālajā un Austrumeiropas reģionā un CV-Online grupas galvenais birojs tiek izveidots Budapeštā, Ungārijā. Šajā gadā tiek izveidots jauns biznesa virziens – Professional People, kas specializējas tradicionālajā personāla atlasē. Jāatzīmē, ka vidējā bruto alga valstī ir 159 Ls (226 EUR).

2002. gads

Latvijas komandā jau strādā vairāk nekā 10 darbinieki un pirmo reizi tiek organizēts ikgadējais konkurss pārdošanas profesionāļiem – Pārdošanas Guru. Šis gads ir zīmīgs arī ar to, ka CV-Online Latvijā pirmo reizi gadu noslēdz ar peļņu. 2002. gadā spēkā stājas arī Darba likums.

2003. gads

Urrrā! CV-Online visās trijās Baltijas valstīs kļūst par tirgus līderi. Palielinoties komandai, CV-Online nolemj pārvākties uz jaunu biroju Rīgā, Antonijas ielā 24. Tieši šajā adresē uzņēmums mitinās visilgāk. Tikmēr no profesiju klasifikatora tiek svītrots “Personāla inspektors”, to aizstājot ar “Personāla speciālists”.

2004. gads

Divu gadu laikā, komanda ir kļuvusi gandrīz divas reizes lielāka un uzņēmumā jau strādā aptuveni 20 darbinieki. Savukārt iestāšanās ES veicina aizvien lielāku pieprasījumu pēc CV-Online pakalpojumiem un palielina ārvalstu klientu skaitu.

2005. gads

Gads, kurā uzņēmuma nosaukums tiek mainīts uz SIA “CVO Group Latvia”, kas sevī ietver CV-Online, Professional People (tagad – CVO Recruitment) un jaunu biznesa virzienu Contract People (tagad – Simplika), kas piedāvā darbinieku nomu. Līdz ar to CV-Online uzlabo mājas lapas dizainu un maina logo. Šajā gadā ļoti strauji attīstās darba tirgus – pieaug nodarbinātība, brīvo darba vietu skaits, vidējais atalgojums. Arī CV-Online apgrozījums aug par 70% un CVO Group Latvijas komandā jau strādā vairāk nekā 30 darbinieki.

2006. gads

Vidējā bruto alga Latvijā pieaug par 23%, kas ir lielākais pieaugums pēdējo desmit gadu laikā.
Strauji pieaug arī pieprasījums pēc darbiniekiem celtniecības un ar to saistītajās nozarēs. Tikmēr CV-Online sasniedz vēsturē lielāko apgrozījuma pieaugumu – par 85%.

2007. gads

Valstī reģistrēts viszemākais bezdarbnieku skaits neatkarīgās Latvijas vēsturē (4,9%). Vidējā bruto alga valstī sasniedz 398 Ls (566 EUR), uzrādot rekordlielu pieaugumu (par 31.5%)  gada laikā, tādējādi radot būtiskus darba tirgus pārkaršanas riskus.

Paralēli tam – CV-Online apgrozījums turpina strauji pieaugt un pirmo reizi vēsturē pārsniedz 1 miljonu EUR. Arī publicēto darba sludinājumu skaits CV.lv pieaug rekordlielā ātrumā (+230%), sasniedzot aptuveni 90 000 gada laikā. Šajā gadā, uzņēmuma reorganizācijas rezultātā, CVO Recruitment un Simplika atdalās no CVO Group.

2008. gads

Nodarbinātības līmenis Latvijā sasniedz jaunu rekordu – 62%.

Uzņēmums tiek pārsaukts atpakaļ par SIA “CV-Online Latvia”, kura galvenais darbības virziens ir interneta personāla atlase. Par CV-Online vadītāju Latvijā kļūst līdzšinējais pārdošanas vadītājs Aivis Brodiņš, savukārt līdz šim CVO Group citos vadības amatos strādājošais – Agu Vahur – par CV-Online direktoru Baltijas valstīs.
CV-Online Baltijas komandā kopumā strādā vairāk nekā 40 darbinieki, no kuriem aptuveni 20 Latvijā.

Pizza Time CV-Online birojā

2009. gads

Ekonomiskā krīze Latvijā smagi ietekmē darba un personāla atlases tirgu. Līdz ar to tiek reģistrēts visaugstākais bezdarbnieku skaits neatkarīgās Latvijas vēsturē (19,5%). Rezultātā strauji pieaug darbaspēka emigrācija uz citām ES valstīm.

Arī CV-Online piedzīvo strauju apgrozījuma kritumu un darbinieku skaita samazinājumu, bet, neskatoties uz to, spēj būtiski audzēt tirgus daļu, nostiprinoties kā pārliecinošs tirgus līderis Latvijā.

CV-Online atzīmē 10 gadu jubileju

2010. gads

Ekonomika joprojām piedzīvo smagus laikus un sasniedz tās zemāko punktu, bet gada otrajā pusē sāk parādīties pozitīvas tendences, kā rezultātā bezdarbs sāk lēnām samazināties.

Šajā gadā CV-Online pārvācas uz jaunu biroju Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 33. Veiksmīgi pielāgojoties jaunajiem tirgus apstākļiem, atsākas uzņēmuma attīstība un apgrozījuma pieaugums.

2011. gads

Latvijā atsākas ekonomiskā izaugsme un darba tirgus rādītāji sāk uzlaboties. Jaunums – pirmo reizi Latvijā ir iespējams apgūt pilota profesiju.

Tiek izveidots ikgadējais labāko un iekārotāko darba devēju tops – TOP darba devēji (TopDarbaDeveji.lv), kas nākamajos gados kļūst par populārāko Latvijā. Papildus tam pirmo reizi tiek organizēts atsevišķs konkurss vadītājiem – Pārdošanas vadības Guru.
CV-Online uzrāda ļoti labu finanšu rezultātus, strauji audzējot apgrozījumu (+58%) un peļņu (+133%).

2012. gads

Pieprasītākās vakances ir pārdošanas un klientu apkalpošanas jomās, strauji pieaug pieprasījums pēc IT speciālistiem.

CV-Online biznesu Baltijā iegādājas viens no vadošajiem Somijas mediju koncerniem – Alma Media. Savukārt CV-Online Latvia iegādājas populārāko Latvijas darba sludinājumu meklētāju – Visidarbi.lv. Apgrozījums pārsniedz 1 miljonu EUR, sasniedzot pirmskrīzes augstāko apgrozījuma līmeni.

2013. gads

Strauji palielinās sociālo tīklu izmantošana personāla atlasē.

CV-Online īpašnieki Alma Media kopā ar Monster Worldwide izveido kopuzņēmumu – Alma Career, kura tīklā ietilpst CV-Online Baltija un citi interneta personāla atlases biznesi Somijā, Centrālās Eiropas un Balkānu reģionā.

CV-Online komanda dodas pārgājienā gar jūru

2014. gads

Minimālā darba alga Latvijā sasniedz 320 EUR mēnesī un papīra algas nodokļu grāmatiņas nomaina elektroniskās.

Bet CV-Online pārvācas uz jaunu biroju Ģertrūdes ielā 12. Sadarbībā ar kolēģiem no Slovākijas 2014. gadā tiek atklāta algu informācijas datubāze – Algas.lv. Kā arī tiek uzsākta sadarbība ar biznesa žurnālu Kapitāls, turpmāk ik gadu publicējot Labāko darba devēju topu un Algu un atlīdzību topu. 2014. gads ir īpašs arī ar to, ka pirmo reizi tiek organizēta TOP darba devēju svinīgā apbalvošanas ceremonija.

2015. gads

Bezdarbs nokrīt zem 10% līmeņa atzīmes. Darbspējīgo iedzīvotāju skaits turpina samazināties un gada laikā sarūk par 23,1 tūkstošiem jeb 1,5%.
Tiek izveidots zīmols CV-Online Recruitment, lai atsevišķi izceltu pēdējo gadu laikā sekmīgi attīstīto personāla atlases virzienu. Uzņēmumā darbinieku skaits pārsniedz 20.

2016. gads

Vidējā bruto alga Latvijā pieaug par 5%. Šajā gadā tiek organizēta pirmā CV-Online HR #neKonference un Latvijas darbinieki dodas komandas saliedēšanās ceļojumā uz Berlīni. Uzņēmuma apgrozījums Latvijā sasniedz gandrīz 2.2 miljonus EUR.

TOP Darba Devējs apbalvošanas ceremonija

2017. gads

Nodarbinātības līmenis Latvijā sasniedz 62.9%, pirmo reizi pārsniedzot pirmskrīzes augstāko līmeni. Aizvien vairāk uzņēmumu atzīst darbaspēka pieejamības problēmas.
Savukārt CV-Online pārvācas uz jaunu, plašu un modernu biroju Rīgā, Baznīcas ielā 20/22 un maina vizuālo identitāti un logo.
Tāpat tiek modernizēts darba sludinājumu portāls Visidarbi.lv, kas kļūst par vienu no vadošajiem darba meklēšanas resursiem Latvijā zemākā un vidējā līmeņa vakanču segmentā.

2018. gads

Stājas spēkā būtiskas izmaiņas nodokļu sistēmā, kas ietekmē visus darba ņēmējus un darba devējus. Darba sludinājumos turpmāk jānorāda bruto atalgojuma amplitūda, bet vidējā bruto alga Latvijā pirmo reizi pārsniedz 1000 EUR.

Publicēto darba sludinājumu skaits CV.lv gada laikā pieaug par 20%. Arī komanda strauji paplašinās, sasniedzot vairāk nekā 30 darbiniekus. Šī gada vasaras izskaņā darbinieki dodas komandas saliedēšanās ceļojumā uz Maltu. Apgrozījums Latvijā aug par gandrīz 30%, pārsniedzot 3.4 miljonus EUR.

CV-Online Latvia atpūšas Maltā

2019. gads

Ekonomikas izaugsmes tempi Latvijā samazinās, kas atsevišķās biznesa nozarēs samazina pieprasījumu pēc darbaspēka. Bezdarbs Latvijā turpina samazināties un sasniedz zemāko atzīmi pēckrīzes periodā – 6.4%, turpretī Rīgas reģionā tas ir vidēji 4%.

CV-Online attīsta jaunu biznesa virzienu – personāla atlases mārketings. Kā arī tiek atklāta CV-Online Recruitment mājas lapa – Recruitment.lv, un blogs darba ņēmējiem un darba devējiem – ParDarbu.lv.

CV-Online Latvia svin 20 gadu jubileju!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?