Mūsdienās, darbinieku piesaistei tiek izmantoti visdažādākie resursi: darba sludinājumi, speciāli veidotas mājaslapas, testi utt. Papildus tam, daļa darba devēju jaunos talantus plāno piesaistīt ar video palīdzību. Piemēram, portāls Careerbuilder.com ir norādījis, ka darba sludinājumi ar video saņem par 34% lielāku pieteikumu skaitu. Kas jāņem vērā, veidojot talantu piesaistes video?

Uzņēmuma vīzija un misija

Mūsdienās darba ņēmējs savā nākamajā darbavietā meklē ko vairāk par stabilu atalgojumu un dinamisku darbu. Tāpēc video ir vērts pastāstīt par uzņēmuma vīziju un galvenajām vērtībām. Parādiet, kā uzņēmums līdz šim ir strādājis, balstoties uz tām. Miniet un rādiet piemērus, jo tas potenciālo kandidātu uzrunās daudz veiksmīgāk.

Uzņēmuma kultūra

Video ir lielisks resurss, kas darba ņēmējus var iepazīstināt ar darbavietas vidi un uzņēmuma kultūru. Scenārijs var paredzēt, piemēram, darbinieku pieredzes stāstus, nelielus ieskatus darba ikdienā vai kopīgajos pasākumos. Galvenais vajadzētu parūpēties, lai video ir patiess un atspoguļo īsto darba vidi.

Video garums

Veidojiet video īsu. Maksimālajam video garumam nevajadzētu pārsniegt 3 minūtes. Labāk ieguldiet resursus tajā, lai video būtu asprātīgs, patiess un interesants, nevis būtu izstiepts maksimāli garš. Video garums ir ārkārtīgi svarīgs, veidojot scenāriju, jo atklāts, ka vidējais laiks, ko potenciālais darba ņēmējs velta, lai noskatītos darba sludinājuma video, ir 1 minūte un 36 sekundes.

Atbildiet uz jautājumiem

Noteikti padomājiet par populārākajiem jautājumiem, ko kandidāts varētu uzdot attiecībā uz piedāvāto amatu. Centieties atbildes uz šiem jautājumiem jau iekļaut video. Jo uz vairāk jautājumiem izdosies atbildēt, jo lielākas iespējas, ka kandidāts izlems par labu sava CV nosūtīšanai.

Atbilstoši personāži

Darbinieki ir uzņēmuma vēstneši. Tāpēc jāpadomā par to, lai tie maksimāli atbilstu ziņas vēstījumam. Ja video tiek uzsvērta karjeras izaugsme, tad cilvēkiem tajā patiešām jābūt ar attiecīgu karjeras izaugsmi. Savukārt, ja video stāsta par uzņēmuma vidi un kultūru, mēģiniet uzrunāt darbinieku, kurš spētu iedvesmot ar savu pieredzes stāstu.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?