5 likumi, ko var pārkāpt, meklējot darbu

Laika gaitā ir izstrādājušies nerakstīti likumi, kurus aicina ievērot, meklējot jaunu darbu. Nenoliedzami, liela daļa no tiem tiešām ir svarīgi un palīdz tikt soli tuvāk kārotajai pozīcijai. Tomēr ir reizes, kad ar darba atrašanu nesokas tik raiti vai arī rodas iespēja, kura ir jāizmanto un nav laika ievērot noteikumus. Dažreiz likumi taču ir domāti, lai tos pārkāptu.

Likums #1: Piesakies vakancei pēc iespējas ātrāk!

Jā, ir gadījumi, kad darba devējs ātri vien atrod ideālo kandidātu un sludinājums pēc neilga brīža vairs nemaz nav aktuāls. Tomēr, ja redzi, ka pieteikuma termiņš vakancei strauji tuvojas beigām, neatmet domu par pieteikšanos pozīcijai. Kvalificēti un atbilstoši kandidāti, tiks novērtēti neatkarīgi no sludinājuma beigu termiņa.

Likums #2: Pieņem pirmo darbu, ko piedāvā!

Bieži vien varam dzirdēt padomus par to, ka jāpieņem pirmais piedāvātais darbs. Darba meklēšana var būt patiešām nogurdinoša, tomēr tas nenozīmē, ka jāaprobežojas ar pirmo darba piedāvājumu. Saprātīga nogaidīšana, darba tirgus rūpīga izvērtēšana un savu spēju nenoniecināšana, var aizvest līdz jaunam un lieliskam darbam, kas atbilst Tavām vēlmēm.

Likums #3: Vienmēr velc uzvalku/kostīmu uz interviju!

Šobrīd var atrast daudz padomu par to, kā ģērbties uz darba interviju. Piekritīsim, ka ir jāievēro profesionalitāte un jāpievērš uzmanība ārējam izskatam. Taču tas nenozīmē tumšu uzvalku un solīdu kostīmu uz katru darba interviju. Ģērbšanās stilu ir vērts pielāgot konkrētā uzņēmuma kultūrai un amatam, uz kuru kandidē. Ģērbšanās etiķete ir svarīga, bet tas nenozīmē, ka akli jāseko noteikumiem.

Likums #4: Saki to, ko vēlas dzirdēt intervētājs!

Meklējot darbu, protams, vēlamies izpatikt un parādīt sevi no labākās puses. Tomēr, ja apzinies, ka neesi no tiem, kuri ir ar mieru strādāt brīvdienās vai arī, piemēram, Tevi neiepriecina fakts par biežu došanos komandējumos, tad nekautrējies teikt taisnību. Izlikšanās un patiesības noklusēšana agri vai vēlu tāpat nāks gaismā, tāpēc uzreiz esi atklāts un palielini izredzes dabūt to darbu, kas pilnībā atbilst Tavām vēlmēm.

Likums #5: Izvēlies tradicionālu CV un motivācijas vēstuli!

Lai iegūtu darbu, nereti esam mācīti vadīties pēc kāda konkrēta CV parauga. Jāpiekrīt, ka laika gaitā ir izstrādājušās zināmas un pārbaudītas vadlīnijas, pēc kurām vadīties CV izveidē. Taču, ja neseko aicinājumi pat uz darba interviju, iespējams, jāpārskata CV. Atkarībā no uzņēmuma nozares un amata, uz kuru kandidē, apsver iespēju par mazliet atšķirīgāku CV un motivācijas vēstuli. Vairāk par to, kādu CV veidot, vari uzzināt šeit!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?