Kādi ir galvenie iemesli darbavietas maiņai?

Mēs savas dienas lielāko daļu pavadām darbā, tāpēc būtu muļķīgi ilgstoši samierināties ar darbu, kas neapmierina un rada vēlmi lūkoties pēc jaunām karjeras iespējām. Apzinoties, ka otrpus žogam atalgojums ir lielāks, karjeras izaugsmes iespējas iespaidīgākas un darbs aizraujošāks – daudzi no mums lemj par labu karjeras maiņai.

Kas tad ir tie galvenie kritēriji, pēc kuriem izlemjam par labu darbavietas maiņai?

Augstāks atalgojums

Šis noteikti ir kritērijs Nr. 1! Lielāks atalgojums un citi finansiālie labumi ir galvenais kritērijs tiem, kas apsver darbavietas maiņu. Arī Paylab, kas Latvijā darbojas kā CV-Online pārvaldītā algu informācijas datubāze Algas.lv, nesen veiktajā aptaujā noskaidrojās, ka tieši augstāks atalgojums citviet ir visbiežāk minētais kritērijs, kāpēc tiek lemts par labu esošā darba nomaiņai. Latvijā šis kritērijs ir svarīgs 64% aptaujāto.

Karjeras izaugsmes iespējas

Nereti ir grūti strādāt ar apziņu, ja zini, ka nekādas karjeras izaugsmes esošajā darbā negaida. Lai arī nav daudz uzņēmumu, kas spēj piedāvāt nebeidzamu izaugsmi, ir svarīgi saprast, kurā brīdī jādodas tālāk. Ja esošais uzņēmums vairs neko jaunu karjeras attīstībā nespēj sniegt, ļoti iespējams, ka darbinieks sāks meklēt izaugsmes iespējas citviet.

Savu zināšanu un prasmju izmantošana

Ja ilgstošu laika periodu darbā nenākas saskarties ar izaicinājumiem, kā arī esošajā darbavietā nesanāk izmantot savas zināšanas un prasmes, daudzuprāt, jaunu dzirksti karjerā radīs darbavietas maiņa. Tiem darbiniekiem, kuriem ir svarīgi pielietot savas profesionālās prasmes un izaicināt sevi, ātri vien apnīk darbs, kurā izaicinājums ir zudis. Tas arī nereti kalpo par iemeslu jauna darba meklēšanai.

Interesantāks darbs

Darbinieki maina darbavietas ne tikai atalgojuma un karjeras izaugsmes dēļ, bet arī tāpēc, ka citviet darbs solās būt aizraujošāks. Lai arī ir cilvēki, kas pavada gadus garlaicīgā un nepiepildītā darbā, jo viņi nezina, ka var būt arī citādāk, interesants darbs vēl arvien ir viens no sastopamākajiem kritērijiem brīdī, kad vēlamies mainīt darbavietu. Īpaši šis kritērijs ir spēcīgs un motivējošs tiem, kuri ir apmierināti ar atalgojumu pašreizējā darbavietā.

Elastīgs darba laiks

Lielāks brīvo dienu skaits, pēc saviem ieskatiem regulējams darba grafiks, iespēja strādāt no mājām vai samazinātas slodzes darbs – arī šīs, ar darba grafiku saistītās lietas, var kalpot par iemeslu darbinieka pāriešanai uz citu uzņēmumu. Darba devēja pretimnākšana attiecībā uz elastīgu darba grafiku svarīgāka izrādās tiem, kuriem ir mazas atvases vai nepieciešamība atvēlēt laiku studijām.

Attālums no dzīvesvietas

Laiks, ko pavadām ceļā no savas dzīvesvietas uz darbu, ietekmē ne tikai darbadienas garumu, bet arī finanses. Tāpēc mēdzam aizdomāties par to, vai iespējams atrast darbavietu tuvāk savai dzīvesvietai, tādējādi atvēlot vairāk laika ģimenei un samazinot finansiālos izdevumus.

Raksts tapis sadarbībā ar Paylab.
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?