Ierasties darbā laikus un bez steigas…

Cilvēki ir dažādi. Ir tādi, kuri darbā ierodas laicīgi, paspēj vēl pabrokastot un nesteidzīgi sāk savas darba gaitas. Bet ir arī tādi, kuri birojā iebrāžas pēdējā minūtē, aizelsušies un nesaprot, no kura gala sākt darbus. Ja otrais variants ir vairāk par Tevi, tad kā panākt, ka rīts sākas mierīgi?

Pielāgojies savam ritmam

Vispirms saproti vai sevi vari saukt par “cīruli vai “pūci”. Ja dod priekšroku vēlākiem rītiem, tad jau iepriekšējā vakarā parūpējies par brokastu sagatavēm, izvēlies apģērbu, ko vilksi uz darbu un pārlūko laika prognozi, lai nepieciešamības gadījumā vari ieplānot laiku ceļam. Savukārt, ja esi agrais putniņš – tad disciplinē sevi, dodoties laicīgi gulēt un pat nedomā sākt no rīta darbus, ko zini, ka nepaspēsi pabeigt. Darbības rīta cēlienā ļoti bieži ietekmē to vai darbu kavējam vai nē. Ja pratīsi ņemt vērā savu miega ritmu un saplānot rītu, iespēja kavēt darbu samazināsies. Arī saruna ar priekšnieku var noderēt, lai vienotos par nelielām darba grafika izmaiņām. Iespējams, Tu vari apspriest iespēju par vēlāku nākšanu uz darbu, tā vietā paliekot ilgāk.

Sagatavošanās

Jau iepriekšējās darba dienas noslēgumā, veic nelielus priekšdarbus, kas palīdzēs rītu iesākt mierīgāk. Izveido darāmo darbu sarakstu nākamajam rītam, Ja uzreiz no rīta ieplānota svarīga sapulce vai tikšanās, sagatavo visu nepieciešamo iepriekšējā dienā. Šādi priekšdarbi palīdzēs saprast, ar ko rīts ir jāsāk.

Enerģija

Padomā par to, kas Tev sniedz rīta mundrumu. Sporta zāles apmeklējums, stipra kafija vai tēja, varbūt pastaiga ar suni? Aktivitātes, kas palīdz pamosties, ļauj darbos mesties ātrāk un ar lielāku enerģiju.

Nost ar traucēkļiem

Tiem, kuriem darba kavēšana ir ierasta lieta, vajadzētu novērst jebkurus traucēkļus, kas liedz ierasties darbā laicīgi. Kas ir tas, kas Tevi no rītiem aizkavē vai novērš uzmanību? Ziņu aizskatīšanās, e-pasta pārbaudīšana? Paanalizē situāciju un mēģini saprast iemeslus, kas Tevi aizkavē un tajā brīdī, kad stingri esi nolēmis darbā ierasties laicīgi, centies tos ierobežot.

Laiks miegam

Nebūsim oriģināli un atkārtosimies – ej gulēt laicīgi! Ja darbā jābūt tikos cikos jābūt un ne minūti vēlāk, tad nekas cits neatliek, kā doties pie miera savlaicīgi un cerēt, ka pamodīsies bez problēmām un izgulējies. Daudziem mūsdienu dzīves ritmā tas liekas neiespējami, bet ir vērts pamēģināt un, iespējams, ar laiku tas jau kļūs par veselīgu paradumu.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?