Kā sagatavoties videointervijai?

Mūsdienās jaunu darbinieku atlases process notiek ne tikai klātienē vai ar telefona starpniecību, bet arī ar video palīdzību. Ja nejūties pārāk pārliecināts kameras priekšā, tad šāda veida intervijai noteikti vajadzētu sagatavoties. Ko ņemt vērā, lai intervija kameras priekšā būtu izdevusies?

Pārbaudi tehniku

Videointervija nav īsti iespējama bez tehnoloģijām. Tāpēc pirmais priekšnoteikums ir pārbaudīt, vai tehniski viss ir darba kārtībā.

Pārbaudi interneta ātrumu
Labam video attēlam un savienojumam nepieciešams labs interneta pieslēgums. Pēc lifewire.com datiem, tam jābūt vismaz 1 Mbps jeb viens megabits sekundē. Ja izmanto WiFi, tad pārliecinies, ka savienojums nekur nepazudīs.

Uzlāde
Pārbaudi, vai ierīce, no kuras notiks videointervija, ir pilnībā uzlādēta.

Pārbaudi audio un kameru
Labākai skaņai izmanto austiņas. Pārliecinies, ka mikrofons strādā un arī kamera strādā labi. Ja ir problēmas ar iebūvēto kameru, tad, iespējams, nepieciešams iegādāties ārējo videokameru.

Iepazīsties ar platformu

Pirms intervijas noteikti saņemsi informāciju par to, no kāda rīka intervija notiks. Tāpēc pirms tās iepazīsties ar šo rīku un izpēti tā funkcijas, lai intervijas sākumā nav jāuztraucas, ka nezini kā pieslēgties sarunai.

Plāns B

Būsim godīgi – dzīvē gadās visādi un tehnika mēdz pievilt. Arī atlases speciālisti ir saskārušies, ka tehnika patraucē intervijas plānus. Šādos brīžos galvenais ir nekrist panikā. Piedāvā atlases speciālistam sazvanīties vai pārlikt videointervijas laiku. Parādi, ka šādā situācijā proti saglabāt vēsu prātu un tikt galā ar ķibelēm.

Vietas izvēle

Atrodi klusu, privātu un neitrālu vidi, kurā varēsi sēsties kameras priekšā. Būtu labi, ja fonā nebūtu priekšmetu, kas novērš pretējās puses uzmanību (jocīgi dizaina priekšmeti, nesakārtots skapis vai mainīga ainava aiz loga). Tāpat svarīga ir gaisma, lai intervētājs var Tevi labi saskatīt. Kā arī parūpējies, lai neuzrodas traucējošas skaņas – bērni, rejošs suns, motocikla skaņas.

Apģērbies

Lai arī nedosies uz klātienes interviju, atbilstošs apģērbs tāpat ir nepieciešams. Vislabāk saģērbties tāpat kā tad, ja dotos uz klātienes interviju. Nereti internetā vai filmās varam redzēt, ka video sarunas laikā runātājam ir uzvilkta tikai augšpuse. Bet pat tad, ja neplāno celties augšā, drošības nolūkos labāk saģērbties pilnībā.
Ņem vērā, ka kameras priekšā labāk neizvēlēties apģērbu ar rūtīm vai svītrām, jo tās rada optisku efektu un var novērst sarunas biedra uzmanību.

Ķermeņa valoda

Arī kamerā centies uzturēt acu kontaktu ar intervētāju. Tāpat kā klātienes intervijā – smaidi un ieturi atvērta tipa ķermeņa pozas.

Avots: Monster.co.uk
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?