Mājas – ērta un atbilstoša darba vide

Jaunākie CV-Online Latvia aptaujas dati liecina, ka strādāt attālināti/no mājām ir iespēja 86% aptaujāto. Šobrīd, kad attālinātais darbs daļai no mums ir kļuvis par ikdienas sastāvdaļu, svarīgi ir parūpēties, lai darba vide arī mājās ir ērta, produktīva un ergonomiska. Ko ņemt vērā?

Atsevišķa darba zona

Strādāšana no mājām nenozīmē ērtu gulēšanu dīvānā ar klēpjdatoru uz ceļgaliem. Ilgstoši šādi strādājot, kaitējam gan mūsu ķermenim, gan enerģijas līmenim. Tāpēc svarīgi būtu atdalīt darba zonu no pārējās dzīvesvietas. Ejot katru dienu uz darbu, privātās un profesionālās dzīves atšķiršana noris arī fiziski, bet darbojoties no mājām šāda iespēja ir apgrūtināta. Tāpēc centies darba vietu iekārtot tā, lai sajustos maksimāli tuvu ikdienas darba videi.

Darbs kustībā

Mājas ir lieliska vieta, lai darba pienākumus veiktu, izmantojot dažādus veselību uzlabojošus palīgrīkus. Ja mājās ir velotrenažieris, tad velti pāris minūtes dienā, lai mītos uz tā un, piemēram, noklausītos vebināru vai pārlasītu atskaiti. Tāpat vari izmantot vingrošanas bumbu – izmanto to krēsla vietā, sēžot pie datora – tādējādi atslābināsi muguru. Ja birojā mēdzam aiziet uz virtuvi pēc kafijas, pieiet pie kolēģa palūgt padomu vai vienkārši iziet pusdienās, tad jāatceras vismaz ik pa stundai izkustēties arī mājās. 

Optimāls apgaismojums

Pārliecinies, ka apgaismojums Tavā darba vietā ir atbilstošs un piemērots darba veikšanai. Ideāli, ja darba vieta atrodas blakus logam vai tuvu dabīgajai gaismai. Ja gaismas nav pietiekami, tad nodrošini to ar galda lampu. Atbilstošs apgaismojums nepieciešams ne tikai veselības apsvērumu dēļ, bet tas palīdzes saglabāt arī enerģijas līmeni.

Investē

Iespējams, drīz darbs no mājām kļūs ar vien regulārāks, tāpēc vērts savu darba vidi mājās iekārtot pēc iespējas ergonomiskāku.
Investē stāvgaldā un labā biroja krēslā. Galds ar regulējumu augstumu palīdzēs Tev saglabāt muguras veselību, kā arī atbilstošs krēsls ļaus ērti aizvadīt darba stundas. Krēslam vajadzētu balstīt Tavu muguru un nevajadzētu ierobežot kustības. Ja nepieciešams, iegādājies arī plaukstas vai kāju paliktni.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?