Plusi un mīnusi darbam no mājām

Pēdējā laika viena no karstākajām tēmām ir darbs no mājām. Darba tirgū noris cīņa par labākajiem darbiniekiem, tāpēc darba devējiem ir jādomā par priekšrocībām, ko var sniegt darbiniekam. Viens no piedāvājumiem – iespēja strādāt attālināti. Lai arī darbs no mājām izklausās patiešām vilinoši, ir svarīgi saprast plusus un mīnusus šādam darbam. Lūk, esam uzskaitījuši pāris no tiem!

Plusi

Neatkarība

Tu vari pats plānot savu darbu un nostrādātās darba stundas. Ja vien darbs tiek izdarīts, iespējams, priekšniecībai nav svarīgi, cikos Tu darbu sāc un cikos beidz. Tas ļauj Tev labāk apvienot darbu ar citām lietām. Tomēr darbs no mājām prasa pašdisciplīnu, motivāciju un lieliskas laika plānošanas prasmes. Ja šīs lietas var attiecināt uz Tevi, darbs no mājām varētu būt Tev piemērots.

Produktivitāte

Ja vien Tu nevelti pārāk daudz laika blakus lietām, tad darbs no mājām var izrādīties patiesi produktīvs. Tu ietaupi laiku, ko pavadītu ceļā uz darbu. Tāpat Tu vari izvēlēties, kurā diennakts laikā strādāsi – iespējams, Tavs produktīvākais laiks ir vēli vakari un naktis, līdz ar to – darbs no mājām šādu iespēju piedāvā.

Komunikācija

Strādājot no mājām, parasti dodam priekšroku telefona zvaniem, e-pastu sarakstēm, Skype zvaniem un video konferencēm. Mūsdienās tas ne tikai ietaupa laiku, bet arī iemāca efektīvi izmantot tehnoloģiju priekšrocības. Komunicēt digitālajā vidē mēs varam gandrīz no jebkuras vietas, kur pieejams internets, un mums nav jāgaida, kamēr atbrīvosies sapulču telpa.

Mīnusi

Apdraudēta privātā dzīve

Strādājot no mājām, varam tik ļoti aizmirsties darbā, ka nemaz nepamanām, cik stundas jau esam nostrādājuši. Ja iztrūkst tas brīdis, kad dodies uz un no darba, tad tas var radīt sajukumu starp personīgo un profesionālo dzīvi. Sajūta, ka vienmēr esi “darbā” var ātri radīt profesionālo izdegšanu un apdraudēt privāto dzīvi.

Atsvešinātība

Kamēr Tu darbojies attālināti, tikmēr Tu vari palaist garām svarīgus un interesantus notikumus uzņēmuma dzīvē. Reti satiekot kolēģus, kļūstam atsvešinātāki no komandas. Arī piedalīšanās breinstormos, došanās kopīgās pusdienās un kopīgas kafijas pauzes ir grūti īstenojamas, ja strādā no mājām.

Samazināti resursi

Uzņēmumā uz vietas var būt vairāk pieejamu resursu, īpaši tas attiecas uz tehnoloģijām. Piemēram, pat tādas ikdienišķas lietas kā printeris vai kopētājs, Tavās mājās var nemaz nebūt. Arī, ja runājam par cilvēkresursiem, tad, strādājot uz vietas birojā, varam labāk saprast kolēģu nodarbinātību un sarunāt, piemēram, palīdzību no darba biedriem.

Ieteikumi darbam no mājām

Tikšanās dzīvē

Nenoniecini iespēju dažreiz ar klientiem un kolēģiem tikties arī aci pret aci. Dodies uz komandas saliedējošiem pasākumiem, semināriem un lekcijām, apmeklē kopīgos breinstormus. Neskatoties uz darbu attālināti, centies iesaistīties uzņēmuma dzīvē un aktivitātēs.

Radi atbilstošu vidi

Pat, ja Tev nav sava kabineta, centies rūpīgi iekārtot darba vietu. Ja mājās ir bērni vai suns, parūpējies, lai viņi netraucē svarīga video zvana laikā. Tāpat pavadīt katru dienu ērtā mājas apģērbā nevajadzētu. Centies ievērot profesionalitāti arī mājās.

Izturies atbildīgi

Centies atbildēt uz kolēģu e-pastiem, kaut vai uzrakstot “Paldies, saņēmu. Drīz atbildēšu.” Kolēģi birojā neredz, vai šobrīd esi darbā un kāda ir Tava noslodze. Veicot darbus no mājām, paveiktajiem darbiem ir jābūt tikpat kvalitatīviem kā tad, ja veiktu tos no biroja. Darbā attālināti ir svarīgi saprast prioritātes un izturēties pret darbu veikšanu atbildīgi.

Avots: Monster.com
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?