Kuras nozares piedāvā darbu no mājām?

Arvien vairāk darba meklētāju intervijās jautā par iespēju strādāt no mājām. Dažos amatos tas tiek uzskatīts par standartu un nereti tiek piedāvāts kā nefinansiālais bonuss. Pārsvarā darbs no mājām tiek piedāvāts vadības amatos un ar tehniskajām zinātnēm saistītos amatos. Ņemot vērā, ka attālināta darba popularitāte turpina augt, Paylab, kas Latvijā darbojas kā CV-Online pārvaldītā algu informācijas datubāze Algas.lv, ir apkopojis populārākās nozares un amatus, kuros šī opcija ir visizplatītākā.

Darbs no mājām – populārs bonuss

Balstoties uz Paylab aptauju datiem, darbs no mājām vai attālināts darbs ir trešā populārākā nefinansiālā priekšrocība (uzreiz pēc elastīga darba grafika un papildu atvaļinājuma dienām). Dodoties uz darba pārrunām, kandidāti arvien biežāk jautā par iespējām regulēt savu darba grafiku un iepsēju strādāt no sev ērtas vietas.

Kuros amatos iespējams strādāt attālināti?

IT speciālisti, programmētāji, žurnālisti, projektu vadītāji, tulkotāji, analītiķi, e-komercijas speciālisti, dizaineri, PR un mārketingā strādājošie, kā arī vadītāji, ir tie, kuri nereti var strādāt no mājām. Tieši augstākā līmeņa vadītāji šo priekšrocību izmanto visbiežāk.

Savukārt pakalpojumu jomā strādājošajiem, kvalificētiem strādniekiem, kā arī klientu atbalsta un servisa darbiniekiem, iespēja strādāt attālināti ir ļoti ierobežota, jo darba specifika paredz fizisku klātbūtni. Interesanti, ka Latvijā, Igaunijā un Somijā, valsts un pašvaldību pārvaldes darbiniekiem, ir samērā lielas iespējas strādāt no mājām, pateicoties pakalpojumu elektronizācijai. Tikmēr citās valstīs valsts un pašvaldību darbinieki par šādu opciju var tikai sapņot.

Darba specifika

Dažos uzņēmumos ir stingrāki noteikumi attiecībā uz attālināto darbu. Ir uzņēmumi, kas ļauj saviem darbiniekiem no mājām strādāt noteiktu dienu skaitu, savukārt citi uzņēmumi ir pielaidīgāki un pārāk nekontrolē, cik dienas ir strādātas attālināti, ja vien darbs tiek paveikts.

Tāpat ir darbinieki, kuri uz biroju dodas tikai tad, ja ir ieplānota kāda sanāksme vai konsultācija, kur nepieciešama personas klātbūtne. Šie darbinieki nereti ietaupa laiku, ko pavadītu ceļā, ja uz darbu dotos katru dienu. Īpašu popularitāti gūst darbs no mājām piektdienās.

Vairāk par attālināta darba priekšrocībām, lasi šeit.

Mīnusi darbam no mājām

Darbs attālināti prasa arī atbilstošus apstākļus. Sakārtota darba zona, ātrs interneta pieslēgums un iespēja strādāt netraucēti, ir priekšnoteikumi darbam ārpus biroja. Daži cilvēki tomēr atsakās no piedāvājuma strādāt no mājām, jo uzskata, ka mājas vide ir domāta atpūtai un produktivitāte mājās ir zemāka.

Gadījumā, kad darbinieks ir pieradis pie elastīga darba laika vai attālināta darba, ir jāsaprot, ka tieši tas tiks pieprasīts arī nākamajam darba devējam. 

Raksts tapis sadarbībā ar Paylab

 

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?