5 lieliskas profesijas ūdens mīļotājiem

Vasara rada vēlmi ienirt dziļāk ūdeņos? Varbūt esi sapratis, ka ūdens ir Tava stihija un Tu vēlētos apvienot patīkamo ar darbu? Esam apkopojuši 5 lieliskas profesijas tiem, kuriem atrašanās ūdens tuvumā ir sirdij tuva.

Glābējs

Ja esi labs peldētājs, esi labā fiziskā formā un apveltīts ar drosmi, tad var apsvērt domu par glābēja vakanci. Profesija prasa būt pašaizliedzīgam un nereti liek arī riskēt ar savu dzīvību. Glābēja darba vieta var būt gan pludmale, gan peldbaseini, gan citas ūdenstilpnes.

Darbs uz kuģa

Darbs uz kruīza kuģiem un jahtām ir labi apmaksāts un ļauj apvienot ceļošanu ar atpūtu un darbu. Uz kruīza kuģiem ir vajadzīgi gan pavāri, gan fotogrāfi, gan apkalpojošais, gan tehniskais personāls. Savukārt, ja Tevi vairāk interesē jūrniecība jau speciālista līmenī, tad, iespējams, Tev jāapgūst kuģa vadītāja vai mehāniķa profesija. Jāņem vērā, ka darbs uz kuģa prasa prombūtni un uz tā var nākties pavadīt 4-6 mēnešus.

Jūras biologs

Tiem, kuriem sirdij tuvas ir dabas zinātnes, vērts apsvērt jūras biologa profesiju. Jūras biologi pēta jūras ekosistēmu, tajā mītošo dzīvo radību, augu un pašas jūras vides izcelsmi un pārējos dzīvības procesus. Šīs profesijas pārstāvjeim lielu daļu darba laika var nākties aizvadīt uz laivas vai kuģa klāja, ūdenī vai tā piekrastēs.

Instruktors

Darbs ar cilvēkiem, mācīšanas process un gandarījums, ko saņem, redzot izdošanas, ir daļa no instruktora profesijas. Ja mīlestība pret ūdeni ir pievērsusi Tevi arī kādam ūdens sportam, tad apsver iespēju apmācīt tajā citus. Burāšana, vindsērfings, kaitošana, veikbords, airēšana – tās ir tikai dažas aktivitātes, kuras prasa pavadīt laiku ūdenī (vai uz tā). Ziemā šiem profesijas pārstāvjiem ir iespēja arī kādu laiku padzīvoties siltākās zemēs, apmācot ūdens sporta entuziastus tur.

Gids

Nevajadzētu aprobežoties ar to, ka gida darbs notiek tikai uz sauszemes. Tu vari būt kuģīša vadītājs, kurš plašāk iepazīstina ar pilsētu ekskursantus. Tāpat tagad populāras ir ekskursijas uz SUP dēļiem vai kajakiem. Apgūsti pilsētas nostāstus, interesantus faktus, attīsti sevī stāstnieka talantu un kļūsti par pilsētas gidu uz ūdens. 🙂

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik gados uzsāki savas darba gaitas?