5 veidi kā iepriecināt kolēģus

Ja jau tik daudz laika ik dienas pavadām kopā ar kolēģiem, ir tikai normāli, ka ik pa laikam izdarām ko jauku. Īpaši, kad birojā valda saspringums vai kāds kolēģis ir dikti nomākts, ir patīkami sniegt nelielu pozitīvisma devu. Kā iepriecināt kolēģus?

Izpalīdzi

Šis ieteikums var šķist ļoti vienkāršs, bet cilvēki ir dažādi. Ir tādi, kuri labprāt pieņemtu palīdzību, bet ir tādi, kuri par šādu uzmanības izrādīšanu varētu apvainoties. Tāpēc vispirms pārliecinies, ka kolēģis ir gatavs pieņemt palīdzību. Ja redzi, ka kādam tā ir nepieciešama, tad pajautā vai vari kā palīdzēt. Izpalīdzīgi kolēģi tiek novērtēti. 🙂

Aprunājies un uzklausi

Kafijas pauze, satikšanās liftā vai pusdienu pārtraukums ir lieliskas vietas, kur uzsākt sarunu. Apjautājies par kolēģa plāniem brīvdienām, pajautā kā sokas kursos, ko kolēģis apgūst utt. Vieglas sarunas palīdzēs novērst domas no darba un uzlabos kolēģim omu. Galvenais uzdod atvērta tipa jautājumus un esi labs klausītājs.

Palutini

Kuram gan nepatīk tikt palutinātam? Ja uz pavārmākslu esi uz “Tu”, tad pagatavo ko gardu un atnes to uz darbu vai, piemēram, kādam kolēģim, kurš ir pavisam saīdzis, atstāj uzmundrinošu zīmīti. Tāpat kādos svētkos, piemēram, dzimšanas vai vārda dienā darba biedru vari iepriecināt ar ko jauku. Šādi mazi žesti noteikti liks kolēģim pasmaidīt.

Komplimenti, komplimenti…

Tik bieži mēdzam noklusēt un nepateikt otram ko jauku. Uzslavē kolēģi par radošu ideju, izsaki komplimentu par skaisto kleitu vai apsveic ar izpildīto mērķi. Izteikt kompliments var uzlabotu garastāvokli visai dienai! 🙂

Uzaicini

Izmanto izdevību un uzaicini kolēģi uz nelielu pastaigu svaigā gaisā vai, piemēram, kopīgās pusdienās. Īpaši tad, ja kolēģis ir “jauniņais” vai arī ļoti kautrīgs, Tava iniciatīvas izrādīšana kolēģim liksies patīkama. Kopīgas sarunas un pavadīts laiks ne tikai uzmundrina mūs, bet stiprina arī savstarpējās attiecības.

Nobeigumā atgādinām, ka, iepriecinot kolēģus, arī pārējie, ļoti iespējams, iedvesmosies un sekos Tavam piemēram. 🙂

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik gados uzsāki savas darba gaitas?