Draugos ar savu priekšnieku

Ja dzīvē pastāv kādas attiecības, kurās ir vērts investēt – tad tās ir savstarpējās attiecības ar savu priekšnieku. Būsim godīgi, Tavs vadītājs var izrādīties galvenā atslēga uz turpmākajiem panākumiem karjerā, jo Tava karjeras attīstība, atalgojuma pieaugums, kā arī rekomendācijas Tavam nākamajam darba devējam, ļoti lielā mērā ir atkarīgas no Tava pašreizējā vadītāja.

Kādas attiecības darbiniekiem ir ar viņu tiešajiem priekšniekiem?

Nesen veiktajā Paylab un Algas.lv aptaujā, noskaidrojās, ka vairāk nekā puse (57%) aptaujāto savas attiecības ar priekšnieku vērtē kā draudzīgas, kamēr par rezervētām tās sauc 35%, bet attiecības kā vēsas un nedraudzīgas – 4% aptaujāto. Aptauja parādīja arī to, ka draudzīgas attiecības ar savu vadītāju visvairāk ir tieši vīriešiem (60%).

Vairāk produktivitātes, mazāk stresa

Draudzīgas un siltas attiecības ar vadītāju veicina uzticēšanos un lojalitāti, mazinot stresu un paaugstinot darbinieka produktivitāti. Savukārt vēsas attiecības darbinieku demotivē, dara neapmierinātu un nelaimīgu. Protams, ka šādas attiecības nav izdevīgas nevienam, tāpēc draudzības veidošana ir abpusēji svarīga gan padotajam, gan vadītājam.

Vai priekšnieks var būt draugs?

Lai arī lielākā daļa aptaujāto savas attiecības ar priekšnieku novērtēja kā draudzīgas, tas nebūt nenozīmē, ka viņi ir draugi. Kāpēc tā?

Draudzība ar priekšnieku varētu šķist izdevīga, jo varētu rezultēties algas pielikumā, brīvākā darba grafikā vai, piemēram, amata paaugstinājumā.

Tomēr tai pašā laikā draudzība ar priekšnieku var uzlikt papildu atbildību, veicināt savstarpējo saspīlējumu profesionālo neveiksmju gadījumā, kā arī tā samazina iespēju atstāt pašreizējo darbavietu, pat ja tas pavērtu lieliskas karjeras iespējas citā uzņēmumā.

Veidojot draudzību ar vadītāju, nav vienas pareizas atbildes, kā un ko darīt labāk, bet jāatceras, ka draudzība lielā mērā būs atkarīga no tā, kā nošķiram personīgo dzīvi no profesionālās, un kādu iemeslu vadīti mēs vēlamies būt draugi ar savu priekšnieku.

Dalīties ar citiem