Kā darba intervijā iegūt darba devēja uzticību un garantēt amata iegūšanu?

Darba intervija - sievietes un vīrieša rokasspiediens. Kā darba intervijā iegūt darba devēja uzticību un garantēt amata iegūšanu?

Saņemot uzaicinājumu uz darba interviju, ir svarīgi potenciālajam darba devējam parādīt sevi no labākās puses un atstāt pozitīvu iespaidu. Tas palīdzēs iegūt darba devēja uzticību un ļaus Tevi uztvert kā potenciālo darbinieku. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir pastāstīt par savu iepriekšējo pieredzi un prasmēm, kas var būt nepieciešamas un noderīgas šī amata pienākumu veikšanai. Protams, tas nav vienīgais aspekts tāpat darba devējs vēlēsies saprast, vai esi uzticama persona, kas ir ieinteresēta uzņēmuma izaugsmē. Darba devēji intervijas laikā bieži vien uzdod dažādus jautājumus, kas palīdz atklāt, vai darba ņēmēja ētika saskan ar to, kas tiek praktizēts uzņēmumā, un vai viņa prasmes ir gana piemērotas, lai pildītu darba pienākumus.

Kāpēc uzticība ir svarīga darba vidē?

  • Tā ir viena no lietām, kas ik dienu palīdz veidot attiecības starp darbiniekiem un vadību. Ja vadība uzticas saviem darbiniekiem, tie veiksmīgāk spēj darboties gan komandā, gan individuāli, un darba produktivitāte palielinās.
  • Uzticība ir svarīga arī darbinieku un vadības attiecībās ar klientiem. Vadībai jābūt pārliecībai, ka darbinieks zina, ko dara un kā strādā, ievērojot klienta intereses.  
  • Tā ir būtiska, lai uzņēmums vai organizācija kopā ar saviem darbiniekiem darbotos tai vēlamajā virzienā. 

Lai gan darba intervijas var būt satraucošas, tomēr ir svarīgi atstāt vislabāko iespaidu uz darba devēju būt godīgam gan par savām stiprajām, gan par savām vājajām pusēm, jo tas radīs priekšstatu, ka Tu esi uzticama persona un tāda būsi arī ikdienā, kad būs nepieciešams veikt darba pienākumus.

Kā iegūt uzticību pirms darba intervijas un tās laikā?

  1. Pirms nosūti CV un motivācijas vēstuli, pārbaudi to. Nosūtot kvalitatīvi un profesionāli sagatavotu CV un motivācijas vēstuli, Tu parādīsi to, cik ļoti pievērs uzmanību detaļām. Ja šādi dokumenti darba devējam tiek nosūtīti kļūdaini, tas var radīt šaubas par to, vai darbinieks ir patiesi ieinteresēts vakancē, būs uzticams un spēs kvalitatīvi veikt darba pienākumus.
  2. Pirms intervijas izpēti uzņēmumu. Lai veidotos savstarpēja uzticība ar potencionālo darba devēju, uzzini visu iespējamo informāciju par uzņēmumu, kas ir brīvi pieejama internetā mājaslapā, sociālo mediju profilos u.c. kanālos. Ja aplūkosi pieejamo informāciju par uzņēmumu jau iepriekš, kā arī intervijas laikā piedāvāsi problēmu risinājumus, un Tev būs savs redzējums par to, kā Tu vari sniegt savu ieguldījumu uzņēmumā, tas palīdzēs pārliecināt darba devēju par to, ka esi ieinteresēts uzņēmuma darbības uzlabošanā un mērķu sasniegšanas veicināšanā.
  3. Intervijas laikā esi pārliecināts. Nekautrējies stāstīt par saviem sasniegumiem un zināšanām, tomēr atceries, ka to nepieciešams darīt profesionāli. Pārāk liels informācijas daudzums par sevi un savu iepriekšējo pieredzi var veidot negatīvu priekšstatu, jo Tu vari šķist pārlieku pašpārliecināts par savām prasmēm.
  4. Esi godīgs par savām prasmēm. Darba intervijā var rasties vēlme parādīt to, ka esi vispiemērotākais kandidāts un Tev piemīt pilnīgi visas zināšanas, kas nepieciešamas konkrētajam amatam. Tomēr, kad šīs zināšanas būs nepieciešams izmantot, lai pildītu darba uzdevumus, Tu nespēsi tos paveikt, ja iepriekš nebūsi bijis gana atklāts. Intervijas laikā noteikti uzsver savas stiprās puses, tomēr darba devējs novērtēs arī to, ja pastāstīsi, kādas prasmes un zināšanas Tev nepieciešams uzlabot. Nebaidies intervijas laikā atzīt, ka Tev nepiemīt kādas konkrētas prasmes tas radīs savstarpēju uzticību, un arī turpmāk darba devējs spēs Tev uzticēties vairāk.
  5. Neaizraujies, kad stāsti par sevi. Intervijas laikā uzklausi potenciālo darba devēju, lai uzzinātu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un saprastu, vai šī darba vieta Tev būs piemērota. Tas darba devējam radīs pārliecību, ka esi ieinteresēts. Tavas prasmes un pieredze ir svarīga, taču izmanto šo laiku, lai ne tikai parādītu sevi no labākās puses, bet arī lai uzdotu jautājumus.

Pārdomā atbildes uz potenciālā darba devēja uzdotajiem jautājumiem, esi godīgs par savām stiprajām un vājajām pusēm, neaizmirsti būt pārliecināts par sevi un parādi sevi no vislabākās puses – tas Tev palīdzēs iegūt darba devēja uzticību!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?