Kā iepazīstināt ar sevi pirmajā darba dienā?

Neskatoties uz to, vai uzņēmumā strādā 5 vai 50 darbinieki, sevis iepazīstināšana ar pārējiem var būt pietiekami satraucoša. Pirmais iespaids ir svarīgs, tāpēc ņem vērā pāris ieteikumus, lai iepazīstināšana ar sevi būtu izdevusies!

Nekautrējies un palūdz iepazīstināt ar kolēģiem

Palūdz, lai Tavs tiešais vadītājs vai kāds kolēģis Tev izrāda gan ofisu, gan iepazīstina ar kolēģiem. Pat, ja pēc līguma parakstīšanas Tu tiki izvests cauri birojam un ātri iepazīstināts ar darbiniekiem, Tavu atmiņu noteikti der atsvaidzināt vēlreiz. Iepazīstināšanas procesā centies atcerēties kolēģu vārdus un ieņemamos amatus, kā arī iegaumēt kolēģu stāstīto, tādējādi iegūstot jau pirmo informāciju.

Izmanto iespēju parunāties

Satiekoties ar kādu kolēģi virtuvē, atpūtas telpā, liftā vai kur citur, noteikti sasveicinies un, ja apstākļi ļauj – uzsāc arī sarunu. Ja pirms tam tiki iepazīstināts ar darbiniekiem, iespējams, atceries kādu faktu vai frāzi par konkrēto kolēģi, kas lieti noderēs sarunas uzsākšanai. Tāpat šāda neliela saruna ļaus pastāstīt arī kaut ko par sevi. Jo biežāk uzsāksi sarunu, jo ātrāk iepazīsi apkārtējos un iepazīstināsi ar sevi.

Nosūti e-pastu

Pirms e-pasta sūtīšanas gan noskaidro par šādu praksi uzņēmumā. Iespējams, e-pastu ar Taviem kontaktiem un pāris teikumiem, izsūta vadītājs. Var būt arī tā, ka vēstuli izsūta jaunais darbinieks pats. Ja uzņēmums ir mazs vai vidējs, tad vēstuli, kurā Tu pastāsti par savu ieņemamo amatu, darba pienākumiem un galvenajiem hobijiem, vari izsūtīt visiem kolēģiem, piemēram, uz kopējo e-pastu sarakstu. Savukārt, ja uzņēmums ir liels, tad šādu e-pasta vēstuli labāk sūtīti tikai tiem, ar kuriem nāksies visbiežāk sastrādāties ikdienā.

Esi atvērts

Pat, ja esi introverts, centies būt atvērts pirmajai komunikācijai. Pievērs uzmanību ķermeņa valodai – iepazīstoties, roku paspied stingri, skaties acīs. Parūpējies, lai balss tonis ir draudzīgs. Būt pozitīvam un izpalīdzīgam varētu šķist pašsaprotami, bet pirmajās dienās no uztraukuma un aizņemtības par šo piemirstam. Tāpat neatsaki, ja kāds piedāvā aiziet pusdienās vai iedzert virtuvē kafiju.

Nepārdzīvo

Nepārdzīvo, ja pirmajā dienā vai pat nedēļā netiec ar kādu kolēģi iepazīstināts. Cilvēki mēdz būt aizņemti un nereti nemaz nav informēti par jauna kolēģa parādīšanos. Galvenais, ka Tevi iepazīstina ar savas nodaļas kolēģiem un tiem, ar kuriem būs jāstrādā diendienā.

Avots: thebalancecareers.com
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik ilgi Tu meklēji savu pēdējo darbu?