Kāpēc nevajadzētu ņemt darbu uz mājām?

Strādājot 8 stundu darba dienu, ir reizes, kad nespējam tikt gala ar pienākumiem. Tāpēc pirmā doma, ir ņemt darbu līdzi uz mājām. Gadījumos, kad darba ņemšana uz mājām jau kļuvusi par ieradumu, vajadzētu atcerēties, ka ieguvējs nav neviens. No tā cieš gan ģimene, gan darbs, gan Tu pats. Sen ir pagājis tas laiks, kad tos, kuri strādā visilgāk, uzskata par visčaklākajiem.

Zaudēta produktivitāte

Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka pēc 9 vai 10 stundu darbadienas kļūstam absolūti neproduktīvi. To varētu saukt arī par zemē nomestu laiku. Tā vietā labāk sakopot visus spēkus un koncentrēšanos 8 stundu darba dienai, tādējādi atvēlot laiku sev vai ģimenei.

Nogurums un stress

Strādājot vairāk, patērējam arī vairāk enerģijas un zaudējam laiku, ko izmantot, lai atpūstos. Ja vienu divas dienas tiek strādāts arī mājās, nekas traks jau nenotiks, bet strādājot tā ilgtermiņā gan parādīsies nogurums, kas savukārt rezultēsies aizkaitināmībā un, iespējams, pat depresijā. Tāpat, paņemot darbu uz mājām, atnesam arī stresu, kas nāk līdzi ar to.

Sabojātas attiecības

Pirmie, kuri izjutīs sekas no Tavas darba nešanas uz mājām, būs paši tuvākie. Ģimene un draugi nesaņems no Tevis uzmanību, jo tā tiks veltīta darbam. Enerģiju, ko varētu ieguldīt attiecībās, novirzām domām par darbu. Rezultātā notiek atsvešināšanās un kādas attiecības noteikti cietīs.

Nav priekšrocību

Nesot darbu uz mājām, zaudējam brīvības sajūtu. Mājas ir kļuvušas par darba vietu un visa ikdiena paiet darbā. Tāpat zaudējam iespēju socializēties ar kolēģiem, kuri aicina, piemēram, uz piektdienas pasēdēšanu. Draugi sāk jokot par Tavu “darbaholismu” un neliek cerības, ka ieradīsies uz kopīgajām vakariņām. Arī priekšnieks, visticamāk, ka “paldies” katru reizi nepateiks un pie algas nepieliks.

Kā pārstāt nest darbu uz mājām?

  • Iemācies pateikt “Nē”! Neuzņemies vairāk nekā vari paveikt un noraidi jaunus pienākumus, ja zini, ka to izpilde prasīs papildu darba stundas. Esi stingrs un noteikts!
  • Padari ģimeni un/vai draugus par prioritāti! Izrunājies un pajautā, kā tuvākie uztver ilgās darba stundas. Ņem vērā viņu bažas un sāc viņiem veltīt vairāk laika.
  • Nosaki striktu darba laiku! Un pieturies pie šī darba laika.
  • Ieplāno neko! Ieplāno vienu dienu vai pāris stundas, kurās Tev nav nekādas tikšanās, nekādi konferenču zvani vai noteiktu uzdevumu. Šajā laikā apdari vieglākus darbiņus, sastādi darbu sarakstu vai vienkārši iedzer kafiju un apdomā kā produktīvāk paveikt darāmo.
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?