Kāpēc pieņemt darbā kandidātu bez atbilstošas pieredzes?

Esošajā darba tirgus situācijā, kad atrast piemērotus darbiniekus kļūst arvien grūtāk, nereti personāla atlasē strādājošajiem nākas pievērt acis uz kandidātu pieredzes trūkumu. Kādos gadījumos ir tiešām vērts apsvērt potenciālā kandidāta pieņemšanu darbā, neskatoties uz neatbilstošu pieredzi?

Jaunas vēsmas

Kandidāts, kuram nav atbilstošas pieredzes nozarē vai attiecīgajā amatā, redz jauno darbu no pavisam cita skatupunkta. Jauns skatījums, svaigas idejas un neredzētas metodes, iespējams, ir tas, ko jaunais kolēģis atnesīs uzņēmumam. Tie, kuri jau mazliet ir apbružājušies konkrētajā nozarē, nereti mazāk uzdrošinās.

Zemākas izmaksas

Sīvā konkurence par kandidātiem, bieži vien noved pie samērā augstām izmaksām. Potenciālais darbinieks ar patiešām lielisku pieredzi, noteikti vēlēsies arī atbilstošu atalgojumu. Tikmēr kandidāts ar niecīgu pieredzi (vai pat bez tās) būs ar mieru saņemt zemāku samaksu par savu darbu, kā arī pēc viņa uzreiz nerausies un necentīsies pārvilināt konkurējošie uzņēmumi.

Cita veida pieredze

Bieži vien kandidāts bez atbilstošām zināšanām tomēr ir ar vērā ņemamu pieredzi citviet. Iepriekš viņš var būt strādājis pavisam pretējā nozarē, kas tomēr kaut kādā ziņā var būt ļoti noderīga jaunajā amatā. Arī tad, ja potenciālais kolēģis ir daudz ceļojis vai pavadījis laiku mācoties, piemēram, jaunas valodas, nevajadzētu novērtēt viņa prasmes kā nederīgas.

Lieliskas īpašības

Ne vienmēr pieredzējis kandidāts būs labākais darbinieks. Iespējams, tieši nepieredzējušā kandidāta īpašības būs tās, kas pieņems lēmumu par labu viņam. Piemēram, prasme saskatīt perspektīvu, iedvesmot vai spēja tikt galā ar problēmām, raksturo lielisku līderi, kas noteikti ir nepieciešams katrā komandā. Īpašības nevar iemācīties, kamēr pārējo tomēr var apgūt.

Vēlme mācīties

Protams, nevaram apgalvot, ka visi jaunie darbinieki bez pieredzes vēlēsies apgūt jaunas prasmes, no sirds nodosies darbam un būs gatavi kāpt pa karjeras kāpnēm. Tomēr tieši kandidātam bez pieredzes var izrādīties lielāka motivācija un degsme. Tiem, kuriem ir plašas zināšanas un bagātīga pieredze, bieži vien ir arī “es visu zinu un protu” attieksme.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?