Neizdodas atrast darbu? 5 iespējamās kļūdas, kas varētu būt tam par iemeslu

Meklējot darbu, nereti nākas ieguldīt daudz laika un pūļu, lai atrastu piemērotu vakanci un izveidotu atbilstošu CV, tādējādi aizmirstot par citām lietām, kas svarīgas darba meklēšanas procesā. Ja darba meklēšana īsti nesokas, iespējams, problēma ir kādā mazāk redzamā kļūdā, kuru paši nemaz neapzināmies. Saprotot un izlabojot šīs kļūdas, Tu vari palielināt savas izredzes gūt panākumus darba tirgū. 

Uzņēmuma un vakances neizpētīšana 

Izpētot uzņēmumu un tā piedāvāto vakanci, Tu vari labāk pielāgot savu CV un motivācijas vēstuli, uzsverot prasmes un pieredzi, kas tieši atbilst uzņēmuma vajadzībām. Turklāt, labi sagatavojoties, varēsi arī pārliecinošāk atbildēt uz jautājumiem intervijas laikā un demonstrēt savu izpratni par uzņēmuma darbības jomu. 

Uzņēmuma un piedāvātās vakances neizpētīšana var radīt iespaidu, ka šim procesam esi piegājis pavirši. Tāpat arī riskē ar to, ka darba piedāvājums nemaz nav atbilstošs Tavām prasmēm un pieredzei. Tāpēc ir ļoti svarīgi veltīt laiku, lai rūpīgi izpētītu uzņēmumu un vakanci pirms pieteikuma nosūtīšanas.  

Vispārīgas motivācijas vēstules 

Viena no izplatītākajām kļūdām, ko darba meklētāji pieļauj, ir vispārīgu motivācijas vēstuļu izmantošana. Lai gan varētu šķist ērti sagatavot vienu universālu vēstuli, ko nosūtīt vairākiem uzņēmumiem, šāda pieeja bieži vien noved pie tā, ka vēstule ir bezpersoniska un nesniedz nekādu pievienoto vērtību.  

Kā jau iepriekš minēts, darba devēji vēlas redzēt, ka kandidāts ir patiesi ieinteresēts tieši viņu uzņēmumā un izpratis konkrētās vakances prasības. Motivācijas vēstule, kas ir pielāgota konkrētajam uzņēmumam un vakancei, parāda, ka esi ieguldījis laiku un pūles, lai izprastu uzņēmuma vajadzības, kā arī norāda uz to, kā Tava pieredze un prasmes var palīdzēt konkrētajā amatā.  

Nav sagatavoti jautājumi darba intervijas procesā 

Darba intervija ir ne tikai iespēja darba devējam novērtēt Tavu atbilstību amatam, bet arī tā ir Tava iespēja novērtēt, vai uzņēmums un piedāvātais amats ir piemērots Tev. To novērtēt palīdzēs rūpīgi sagatavoti jautājumi, ko uzdot intervijas laikā.  

Jautājumi par uzņēmuma kultūru, komandu, nākotnes izaicinājumiem vai izaugsmes iespējām parāda Tavu ieinteresētību un ilgtermiņa nodomus. Turklāt labi pārdomāti jautājumi palīdz veidot divpusēju sarunu, kas veicina pozitīvu un profesionālu iespaidu par Tevi kā kandidātu. 

Atalgojuma neizpētīšana 

Viens no būtiskiem aspektiem, ko daudzi darba meklētāji nereti aizmirst, ir atalgojuma līmeņa izpētīšana pirms pieteikšanās uz konkrēto vakanci. Lai arī likums paredz, ka atalgojums sludinājumā ir jānorāda, tāpat ir vērtīgi salīdzināt norādīto atalgojumu ar nozares vidējo algu līdzīgos amatos un reģionā. Tas palīdzēs Tev saprast, vai piedāvājums ir konkurētspējīgs un atbilst Tavām prasmēm un pieredzei. Ja alga šķiet zema, vari sagatavot argumentus, lai pārrunu procesā mēģinātu to paaugstināt. 

Savukārt, ja alga šķiet pat ļoti pievilcīga, ir svarīgi izprast, kas ietilpst piedāvājumā. Iespējams, ka atalgojuma līmenis kompensē kādus trūkumus citās jomās, piemēram, mazāk pievilcīgu darba grafiku vai mazākus papildu labumus. Tāpēc ir būtiski jautāt par jebkādiem citiem ieguvumiem vai bonusiem, kas varētu būt iekļauti piedāvājumā, lai iegūtu pilnīgu priekšstatu par darba piedāvājumu.  

Neatbilstoša uzvedība intervijas laikā 

Neatbilstoša uzvedība intervijas laikā var būt viens no iemesliem, kāpēc netiec izvēlēts darbam, pat ja Tavi profesionālie sasniegumi ir iespaidīgi. 

Piemēram, nevērība pret apģērbu, kavēšanās vai nepārdomāta ķermeņa valoda var atstāt negatīvu iespaidu. Arī pārāk familiāra vai, tieši pretēji, pārāk rezervēta attieksme var radīt nepareizu priekšstatu par Tavu profesionalitāti un spēju iekļauties uzņēmuma kultūrā. 

Svarīgi ir arī uzmanīgi klausīties intervētāja jautājumos un atbildēt uz tiem precīzi un pārdomāti. Izvairīšanās no jautājumiem, neskaidras vai izvairīgas atbildes var radīt iespaidu, ka neesi pilnībā ieinteresēts vai sagatavojies. 

Ja vēlies uzlabot savu CV vai labāk sagatavoties darba intervijai, izmanto iespēju un piesakies karjeras konsultācijai!
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?