Humora izjūta darbā. Kam tā nepieciešama?

Gaumīgs humors var būt panākumu atslēga darbā, bet, iespējams, Tavi kolēģi īsti nepavelkas uz jokiem un nav tik asprātīgi. Tomēr humors kolēģu vidū ir svarīgs, jo rada gan prieku, gan uzlabo produktivitāti.

Kāpēc tas ir nepieciešams?

Humoram darbā noteikti ir jāatrod vieta. Tā samērīga deva samazina stresa līmeni, palīdz izvairīties no nepatikas pret darbu un izdegšanas sindroma, kā arī palīdz labāk satikt ar kolēģiem.

Tiek uzskatīts, ka darbiniekiem ar patīkamu humora izjūtu tiek novērots augstāks darba sniegums, apmierinātība, labāka veselība un spēja efektīvāk pārvarēt stresu. Tāpat kolēģi labprātāk vēlas strādāt līdzās kādam, kurš ir patiešām ar labu humoru. Savukārt, ja uzņēmuma vai komandas vadītājs ir apveltīts ar veselīgu humora izjūtu, tad darba izpilde no padotajiem ir augstāka, arī apmierinātība ar vadītāju ir augstāka, tiek saņemti mazāk darba uzteikumi un darbinieki savu vadītāju novērtē pozitīvāk.

Humors saprāta robežās

Jāatceras, ka neatbilstoši joki un jautrība var kolektīvu arī šķelt un daļai var šķist agresīvi. Humoram nevajadzētu būt rupjam, sevi noniecinošam vai agresīvam. Labas humora izjūtas pamatā noteikti nav smiešanās par citiem kolēģiem, smiešanās par sevi pazemojošā veidā vai rupji un pārāk infantili joki.

Joki ar priekšnieku

Mēs jūtamies daudz pārliecinātāk un drošāk, izjokojot savus kolēģus nevis priekšnieku. Ķircināšana un savu joku stāstīšana vadītājam, veicina lielāku riska faktoru. Vairumā gadījumu padotā un priekšnieka attiecības ir koleģiālas un ieturētākas, līdz ar to pārmērīga jokošanās vadītājam var šķist pārspīlēta un padara Tevi vieglprātīgu viņa acīs. Mēģini saprast robežu un to nepārkāpt.

Humors darba intervijā

Darba intervijā nav aizliegts jokot. Savā ziņā tas pat var strādāt kā ice breaker. Tomēr atceries, ka intervētāju Tu, visticamāk, redzi pirmo reizi tāpat kā viņš Tevi – tāpēc nepārspīlē. Jokiem ir jābūt atbilstošiem situācijai. Tāpat vari pastāstīt kādu joku iz dzīves, ja tajā mirklī tas šķiet piemēroti.

Humors ir tikai neliela daļa no Tava profesionālā tēla, tāpēc neļauj tam spēlēt galveno lomu. Pārliecinies, ka humors, ko izmantosi darba intervijā palīdzēs izcelt Tavu personību un īpašības. Un atceries – ja zini, ka neesi smieklīgs, tad nemēģini darba intervijā tāds pēkšņi kļūt.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik gados uzsāki savas darba gaitas?