Ko ņemt līdzi, dodoties uz darba interviju?

Pēc tam, kad esi saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, esi pārdomājis, ko vilksi mugurā un esi arī emocionāli sagatavojies, ir svarīgi padomāt arī par to, ko vērts ņemt līdzi uz interviju.

Kontaktinformācija

Pat nedomā iziet no mājas, ja līdzi neesi paņēmis precīzu uzņēmuma adresi un intervētāja kontaktus. Ideālā gadījumā pirms došanās uz interviju, apskaties maršrutu, pa kuru nokļūsi uz interviju, apzini parkošanās iespējas. Tāpat līdzi paņem personu apliecinošu dokumentu. Tas var noderēt gadījumā, kad nepieciešams apliecināt savu identitāti, viesojoties uzņēmuma ēkā. 

Pildspalva un klade

Nereti kandidāti mēdz jautāt par nepieciešamību paņemt līdzi datoru uz interviju. Ja Tev nav ieplānots rādīt kādu prezentāciju vai darbus, tad datoru nav nepieciešams ņemt līdzi. Tomēr pildspalva (kvalitatīva un nenobružāta) un pierakstu klade gan var noderēt. Bieži vien intervijas laikā uzrodas informācija, ko nepieciešams pierakstīt, tāpēc šādā brīdi būtu labi, ja Tev nebūtu jājautā pēc pierakstu lapas intervētājam.

Savu CV

Pat, ja esi pārliecināts, ka intervētājs jau būs parūpējies par Tava CV izdrukāšanu, tāpat nodrošinies ar pāris liekām kopijām. Tās var noderēt ne tikai gadījumā, kad intervijā piedalās vēl kāds, bet arī kā materiāls Tev, uz kuru atsaukties.

Atkarībā no amata, uz kuru kandidē, parūpējies, lai Tev līdzi ir arī Tavs portfolio vai citi materiāli, kas var būt noderīgi.

Lietas ārkārtas gadījumiem

Dzīvē gadās visādi. Arī, ja esi pilnīgi pārliecināts, ka nekas ārkārtējs nevar atgadīties, labāk ir nodrošināties. Piemēram, dāmām noderēs liekas zeķubikses, gadījumā, ja esošās saplīst. Līdzi var paņemt arī telefona lādētāju/powerbanku, kas noderēs, ja telefons būs izlādējies, bet būs nepieciešams sazināties ar intervētāju. Savukārt karstās vasaras dienās, somā līdzi var ielikt arī dezodorantu. Un par sliktu nenāks, ja pie rokas būs arī kaut kas elpas atsvaidzināšanai. 

Sagatavoti jautājumi

Pirms intervijas noteikti ir vērts apdomāt kādus jautājumus Tu varētu intervētājam uzdot. Ja nepieciešams – sagatavotos jautājumus vari uzrakstīt uz papīra lapas un brīdī, kad intervētājs aicinās uzdot tos, lapa lieliski noderēs, lai ieskatītos jautājumos un par kādu neaizmirstu.

Ko noteikti neņemt līdzi?

  • Līdzņemamo krūzi, kur iekšā ir tēja vai kafija.
  • Telefonu, kuram nav izslēgta skaņa un noņemts vibrējošais signāls.
  • Pārāk stipras smaržas, ar kurām esi iesmaržojies. Vai vēl sliktāk – aromātu, kas vēsta, ka tikko esi smēķējis.
  • Maisu, kas vēsta, ka tikko esi bijis iepirkties vai čemodānu, kas vēsta, ka uzreiz dosies prom.
  • Vecākus vai draugus. Uz interviju ierodies viens!
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?