7 lietderīgas lietas, ko darīt, kad nav ko darīt

Nemānīsim sevi un citus, sakot, ka darba vienmēr pilnas rokas un darbs nekad negarlaiko. Dažreiz (citreiz biežāk) mēdz būt brīži, kad darbā ir klusāks periods, klients ilgi neatbild, pazūd elektrība vai atgadās kas cits, kā rezultātā darāmā īsti nav. Pirmā doma, kas varētu ienākt prātā – jāiet nosnausties vai atkal jāpadzer kafija, tomēr ir produktīvākas lietas, ko varētu izdarīt.

E-pasti

Iztīri savu mēstuļu mapīti, pārskati neizlasītos vai atliktos e-pastus un izdzēs nevajadzīgos. Pārskati sava e-pasta organizatorisko struktūru – iespējams, Tev nepieciešams izveidot jaunas mapes vai sakārtot esošās. Gribēji kādam jau sen uzrakstīt e-pastu un apjautāties par aktuālajiem projektiem, vai varbūt atcerējies, ka kāds jau labu laiku gaida no Tevis atbildi? Tad šis ir īstais brīdis, lai to izdarītu.

Kārtības ieviešana

Izmanto izdevību un sakārto galdu, notīri klaviatūru un datora ekrānu. Iztīri atvilktnes un savus skapīšus. Ja Tev ir pašam savs kabinets, tad tā sakopšana, iespējams, prasīs vairāk laika. Pēc tam vari apkopot sarakstu ar lietām, kas Tev nepieciešamas no kancelejas, lai atbildīgā persona var vajadzīgo pasūtīt.

Kas datoram vēderā?

Laiks savest kārtībā failus, kas atrodas uz Tava datora. Izdzēs visus nevajadzīgos ekrānšāviņus. sakārto failus mapēs, pārskati esošās mapes un pārliecinies, ka arī tur valda kārtība. Papildus tam – atjauno vecās paroles, uzliec jaunākos atjauninājumus datoram.

Iedvesmojies

Ja Tev atvilktnē vai darba plauktā stāv grāmata, ko jau sen plāno izlasīt, tad tagad ir lielisks brīdis, lai to ņemtu rokā un palasītu. Grāmatas vietā vari arī lasīt nozares blogus vai iedvesmojošus rakstus. Iespējams, Tavu garlaicību var kliedēt motivējoši video vai kāda audiogrāmata. Izmanto šo mierīgo mirkli, lai pierakstītu savus profesionālos mērķus un tuvākos soļus, kas jārealizē, lai tos sasniegtu.

Plāno

Nāks tikai par labu, ja jau tagad saplānosi nākamos projektus un darāmos darbus. Izveido plānu, pie kā vari jau sākt strādāt, lai darbi nebūtu jāveic pēdējā brīdī. Tāpat vari padomāt par izaicinājumiem, ar kuriem var nākties turpmākajā darba procesā saskarties. Neatstāj visu uz beidzamo mirkli un sāc darbu pie jau zināmajiem darbiem.

Atpūties

Iespējams, šādi mirkļi, kad darāmā īsti nav, nemaz tik bieži negadās. Ja nepārtraukts darbs (un arī stress, kas nāk tam līdzi) ir Tava ikdiena, tad gan velti mirkli, lai atpūstos. Dodies mājās un relaksējies, jo atelpa ir vajadzīga Tavai produktivitātei. Vari arī iziet pastaigā vai beidzot pasēdēt kopā ar kolēģiem un nesteidzīgi parunāties.

Parūpējies par sevi

Atceries, ka laiku var veltīt arī sev! Mums visiem ir vajadzīgs pusdienu pārtraukums, tāpēc aizej mierīgās pusdienās. Varbūt sen neesi klausījies iemīļotāko mūziku vai baudījis iecienītāko kafiju? Tad šī ir Tava iespēja! Vari arī izplānot brīvdienas, aizrakstīt sen nesatiktam draugam vai pierakstīties uz kādu skaistumkopšanas procedūru.

 

Atceries, ka brīvs laiks daudziem šķiet greznība, tāpēc ir vērts padomāt, kā to izmantojam – īpaši, ja esam darbā un darāmā nav tik daudz, tad vērts šo laiku izmantot produktīvi.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?